Чим краще підживити болгарський перець для гарного росту, розвитку і багатого врожаю

Солодкий (він же болгарський) перець добре росте на легких, нейтральних ґрунтах, збагачених органікою. Але, зрозуміло, навіть найродючішого ґрунту для отримання відмінного врожаю буде недостатньо — ця рослина досить примхлива у плані обов'язкових підживлень, інформує Ukr.Media.

Й одразу після посадки, і під час цвітіння, і в пору плодоношення перець потребує великої кількості поживних речовин. Інакше рослини почнуть витягатися, сповільнюватися в зростанні, знижувати врожайність або хворіти. Чим же підгодувати цього "вереду" на кожному етапі його життя для гарного росту і розвитку і, як підсумок — для багатого врожаю? Розбираємося разом.

Підживлення перцю до і після висадки в ґрунт

Вирощена в домашніх умовах розсада перцю, як правило, готова до пересадки на постійне місце через 50-70 днів з дня появи сходів, залежно від сорту. Ще до цієї процедури молодим рослинам проводять перше підживлення. Як, чим і коли це роблять?

У фазі 1-2 справжніх листків перцевим рослинам проводять пікірування (у разі, якщо насіння висівали в загальні розсадні ящики) і підгодівлю у два етапи. Перший раз — через тиждень після пікіровки (10 г аміачної селітри, 25 г суперфосфату і 15 г сірчанокислого калію на 10 л води), другий раз — ще через десять днів таким же складом.

Ґрунт на грядках для перцю готують ще з осені — і тут теж не обходиться без внесення поживних речовин. До настання осінніх заморозків ґрунт під майбутній перець перекопують, додаючи на 1 кв. м відро компосту, змішаного з 20 г суперфосфату. Якщо не встигли удобрити ґрунт заздалегідь, можна зробити це і навесні (відро перегною і 1 склянку золи на 1 кв. м).

Після висадки рослин перцю на постійне "місце проживання" перший раз на новому місці їх бажано удобрити вже через два тижні після процедури — за цей час коренева система цілком повинна встигнути адаптуватися. Для цього в 10 л води розчиняють по 2 ч. л. сечовини та суперфосфату. На одну рослину витрачають по 1 л розчину. Також можна підгодовувати рослини органікою — наприклад, розведеним у воді перепрілим гноєм (1:5) або пташиним послідом (1:20).

З органікою потрібно бути дуже обережними і не допускати перевищення дозування. Багато початківців городників думають, що органічні добрива абсолютно безпечні, але пташиний послід або гній цілком можуть обпалити коріння. А аміак, що утворюється при розпаді сечової кислоти, може сповільнити ріст молодих рослин.

Підживлення перцю під час росту і цвітіння

Зростаючий перець підгодовують за потреби — від 2 до 4 разів протягом сезону. Про найпершу підгодівлю ми вже розповіли вище. Чим підживлювати рослини далі під час росту і цвітіння, але до початку плодоношення?

Другу підгодівлю проводять, коли на перці утворяться зав'язі. На 10 л води беруть 10 г аміачної селітри, 25 г суперфосфату і 25 г сірчанокислого калію.

Наступні підживлення проводять лише в разі необхідності (з інтервалом два тижні), якщо у рослин сповільнився розвиток.

Найкраще поєднувати внесення добрив з наступним поливом. Так ви захистите коріння рослин від опіків.

Чи можна підгодовувати перець під час росту народними засобами? Чому ні?

Щоб рослини швидко розвивалися, щотижня підгодовуйте їх настоєм попелу (2 склянки золи на 10 л води) або настоєм кропиви з додаванням гною і ЕМ-препаратів.

Підживлення під час плодоношення перцю

У період плодоношення можна підгодувати перець, розчинивши в 10 л води 10 г аміачної селітри і 200 г золи.

З мінеральних сумішей в цей час можна використовувати таку: по 2 ч. л. сульфату калію і суперфосфату на 10 л води. Норма витрати — 1 л на кущ.

Підживлення солодкого перцю — нескладний, але обов'язковий для цієї культури захід. Не забувайте вчасно підживлювати свої посадки, щоб отримати дійсно багатий і гарний урожай улюблених овочів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *