Особливості посадки розсади перцю у відкритий грунт

Якісно проростити насіння і виростити міцну розсаду ще не значить отримати великий урожай. На додаток до зробленого важливе значення має посадка перцю у відкритий грунт навесні. Тільки висадити рослини на грядки можна по-різному. Якщо по науці, тоді потрібно розуміти з чого починати перенесення перцю на город і чим закінчувати. За порядком все виглядає наступним чином, інформує Ukr.Media.

Посадка перцю у відкритий грунт

Вибір місця

На маленькій невдало розташованої грядці, звичайно, вибір не великий. Але якщо город великий і місця вдосталь, посадка перцю у відкритий грунт не повинна бути спонтанною. Розсада, а потім і дорослі рослини добре розвиваються на ділянці:

 • без постійних вітрів;
 • сонячній;
 • відкритій з півдня;
 • без застою води, але не посушливій.

Якщо грядки відкриті, захисту від вітрів немає, будинок за яким можна сховатися стоїть далеко, встановлюють захисні споруди, наприклад тин.

Щодо сівозміни перець нічим не відрізняється від інших культур. Тобто у нього є свої попередники «вороги» або «друзі». На місцях де в минулому сезоні були гарбузові, бобові або буряк з морквою кущі добре приживаються, чудово плодоносять, мало хворіють.

Час посадки

Перенесення рослин на грядки здійснюють виходячи з декількох показників. Це і вік розсади, і температурний режим, і день місяця. Весняна посадка перцю у відкритий грунт буде вважатися правильною, якщо дотримані всі умови.

 • Нічна температура повітря не опускається нижче плюс 15 С.
 • Грунт теплий на глибині близько 10 сантиметрів і не нижче плюс 10 º С.
 • Молоденькі рослини мають хоча б, 8, а краще 12 листочків.
 • Деякі овочівники примудряються висаджувати перець з 4 листочками. За умови, що всі потрібні для приживлення показники в нормі, правила по догляду дотримуються, може нічого і не загине, але все одно – це ризик.

  Тепер вибір днів для посадки. На початку травня розсаду на город вже можна переносити під плівку. Нехай це буде імпровізоване, але укриття. Прямо на грядки без ризику замерзнути рослини можуть бути висаджені не раніше 10 травня за умови, що температура повітря і ґрунту в нормі. Але навіть у травні, коли нічні заморозки ще можливі, плівку для накриття розсади під рукою бажано тримати. Кращий час проведення робіт в сонячний день, під вечір, у похмурий – протягом дня.

  Підготовка грунту

  Добре коли земля за всіма показниками в ідеальному стані. Але така ідилія буває рідко, тому по закінченню сезону, тобто ще з осені, місце під перці перекопують, вносять золу і суперфосфат, на 1 м2 приблизно по 50 грам. Навесні додають перегній з розрахунку відро на квадрат. Займаючись добривами, слід пам'ятати і про самий ґрунт.

 • Суглинки розбавляють торфом.
 • В глину домішують пісок.
 • Для торфовищ підійде та ж глина або дернова земля.
 • Піщаний грунт добре «скріплюється» дерновою землею або глиною з додаванням торфу.
 • Кількість добавок у вигляді торфу, піску, землі або глини визначається за місцем. Перець любить грунт в міру рихлий.

  Правила висадки рослин

  Щоб сама процедура перенесення розсади на грядки пройшла успішно, а в перші кілька днів все прижилося і нічого не загинуло, посадка перцю у відкритий грунт має відбуватися з дотриманням певних правил.

  Перше. За 4-5 днів до проведення робіт грядки з підготовленою землею грунтовно поливають.

  Друге. У день пересадки молоді рослини виставляють на вулицю і поливають трохи більше, ніж завжди.

  Третє. Викопують лунки, заливають їх повними води і залишають на час, щоб вода повністю вбралася.

  Четверте. Якщо розсада вирощувалась в звичайних стаканчиках, її виймають і виставляють в ямку. Перець, вирощений в торф'яних горщиках, висаджують, не знімаючи тари.

  П'яте. Присипають землею, ще раз поливають, мульчують. Прикопуючи рослини, не забувайте про кореневу шийку, вона повинна перебувати над землею.

  Щоб у майбутньому кущі не заважали один одному, посадка перцю у відкритий грунт проводиться на відстані, що залежить від майбутньої величини кущів. Низькорослі розташовують через 30-40 см, високорослі через 60-70 см. Існує думка, що 2 кущі посаджені в одну лунку розвиваються краще, ніж якщо росте один. Наскільки це правда, можна перевірити.

  Полив

  Вологи, отриманої від поливу лунок і горщиків, для повноцінного вкорінення перчикам вистачає. В найближчий тиждень після пересадки вода не потрібна. Грунт трохи вологий от і добре. Через 7-8 днів, коли земля підсохне, можна починати поливати.

  Далі підуть підживлення, обробка від шкідливої живності і хвороб, а посадка перцю у відкритий ґрунт на цьому закінчується. Складного нічого немає, все просто і доступно. Єдине, що потрібно від городника для успішної висадки, це дотримання хоча б основних правил. Тоді можна сподіватися побачити перець міцним і здоровим, а урожай великим.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *