Чого не вистачає огіркам: легко зрозумієте за зовнішнім виглядом рослин

У період активного плодоношення огіркам потрібна велика кількість поживних речовин. Іноді городники стикаються з тим, що під час росту плоди огірка деформуються. Це трапляється досить часто і свідчить про дефіцит поживних речовин у ґрунті, а також про неправильний полив. Якщо правильно визначити за зовнішнім виглядом плода причину проблеми, можна швидко виправити ситуацію, інформує Ukr.Media.

Найпростіша причина деформації огірка — недостатній полив. У цьому випадку плоди набувають форми гачка, розповіли фахівці.

Ще одна причина деформації плодів — полив холодною водою. Про це можуть свідчити плоди, які перетягнуті посередині, а по краях розширені. Фахівці нагадують, що огірки потрібно поливати тільки теплою водою.

Що стосується нестачі корисних елементів, то тут теж може бути кілька варіантів.

Наприклад, за нестачі азоту плоди набувають звуженої форми з вигнутим і пожовклим кінчиком, а також світло-зеленого кольору. Рослину слід підгодовувати азотовмісними добривами, наприклад, сечовиною, пташиним послідом, коров'ячим гноєм, компостом.

Якщо не вистачає калію, огірки стають схожими на груші, по краях листя утворюється суха облямівка, а між жилками з'являються коричневі плями. Щоб вирішити цю проблему, культуру можна підживити деревною золою.

При нестачі фосфору зав'язі й зовсім опадають, а листя набуває насиченого темно-зеленого кольору з бурою облямівкою. У цьому випадку необхідне підживлення рослини суперфосфатом. Застосовувати добрива необхідно строго за інструкцією.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *