Чому не цвіте картопля: причини і їх вирішення

Городники вважають, що утворення бульб картоплі супроводжується цвітінням цієї культури. Існує свого роду повір'я, ніби багатого врожаю не буде, якщо рослина не зацвіте в очікуваний термін. При цьому не враховують, що бульби утворюються одночасно з розпусканням квіток лише у середньостиглих різновидів овоча. Причини, чому не цвіте картопля, можуть бути різні, інформує Ukr.Media.

Насправді цвітіння картоплі ніяк не є показником формування бульб у цієї рослини. При цьому будь-який дачник буде здивований — якщо в літній період картопля не цвіте, а потім, вже восени, бульби будуть розміром з горох. Звідси і випливає поширена (хоча і помилкова) думка городників про те, що від строку цвітіння овоча залежить якість врожаю. Але в чому ж тоді причина? Чи повинна взагалі, по суті, і чому, цвісти картопля, і з яких причин може затягнутися (або зовсім не відбутися) процес розпускання квіток у цієї культури?

Коли цвіте картопля

Період цвітіння картоплі відрізняється у різних сортів цього овоча, плюс, багато залежить від особливостей ґрунту і клімату. Більшість сортів картоплі зацвітає на 35 добу після садіння бульб у землю, якщо проводилось попереднє пророщування, цей період може скоротитися до 25-30 діб. Що стосується періоду цвітіння, у ранніх та середньостиглих сортів він триває близько 60 діб. Пізні сорти цвітуть довше — 160-180 діб.

Не цвіте картопля — буде урожай?

Так чи існує вплив цвітіння картоплі на урожайність? Далеко не завжди. Факти такі, що 40 відсотків всіх видів картоплі взагалі не цвіте, або ж цей процес відбувається зрідка. Ніколи не розпускаються квітки у скоростиглих і середньостиглих сортів цього овоча. Маріелла, Рокко, Тімо — ці і багато інших різновидів картоплі дозрівають без цвітіння.

Буває і так, що у посадженої на ділянці рослини процес розпускання квіток відбувається настільки швидко, що господарі, які зрідка приїжджають на дачу, можуть зовсім не помітити це явище. Щоб уникнути подібного роду непорозумінь городники повинні заздалегідь, при купівлі посадкового матеріалу, поцікавитися у продавця, чи буде цвісти цей вид овоча.

Картопля не цвіте — причини

У тих же випадках, коли можна з впевненістю віднести посаджений на ділянці сорт картоплі до квітучих цієї рослини, треба шукати причини, за яких картопля погано цвіте. Так відбувається, коли овочева культура витрачає всі свої ресурси на підтримку життєдіяльності бульб. Відсутністю цвітіння картопля реагує на невідповідні для її розвитку кліматичні умови або на несприятливий склад ґрунту.

Основними причинами, що спричиняють відсутність квіток у рослини в покладений термін, можна вважати:

 • посадковий матеріал поганої якості;
 • посушливу погоду;
 • надлишок вологи в ґрунті;
 • недостатньо поживний ґрунт (слабо підживлений ґрунт);
 • застосування в надмірній кількості азотовмісних речовин в якості добрива.

Якщо причина того, що картопля не цвіте, криється у використанні при посадці ослаблених бульб, то треба врахувати й іншу обставину: чи підкормлений ґрунт компостом і золою? У разі, коли ці добрива не вносилися, у рослини не тільки не розпустяться квіти, а зовсім не буде врожаю. Адже врятувати слабкий посадковий матеріал може лише посилене підживлення, а його відсутність призведе до гниття бульб або ураження їх ризоктоніозом.

 • При тривалій за часом посушливій погоді, коли земля висихає на глибину 5 см і більше, потрібен рясний полив рослини. Під кожен кущ треба вилити щонайменше 3 літри води. В іншому випадку бульби не будуть розвиватися.
 • Буває, що внаслідок посухи у гребенів утворюється кірка. Її слід розпушити при поливі.
 • У південних регіонах, де клімат помірно-континентальний, посуха є нерідким явищем. Тому дачники тих країв захищають картоплю шляхом підгортання або мульчування ґрунту. Проводиться процедура два рази ще до початку цвітіння рослини.
 • В дощових регіонах ситуація інша: там цвісти картоплі не дають затяжні опади, що призводять до надлишку вологи в ґрунті. Вихід — посадка рослин у високі гребені.
 • Проблему недостатньо удобреного при посадці ґрунту можна вирішити до початку цвітіння, підкормивши землю комплексними мінеральними добавками. Можна застосувати й розчин курячого посліду, а в період посушливих днів полити кущі настоєм кропиви.
 • Що робити, якщо картопля обдарувала багатим бадиллям, але при цьому немає квіток? В даному випадку причина криється в надлишку азоту в ґрунті. Слід знати, що під такими пишними кущами бульби не ростуть. Правильним рішенням буде вкоротити бадилля на половину висоти, а під кущики рясно посипати золу. Тоді до осені картопля зможе розвинутися і дати добрі плоди.
 • Як доглядати за картоплею після цвітіння

  Важливо розуміти, що догляд за картоплею після цвітіння має свої особливості. Так, вже відцвілу культуру не можна поливати, інакше може розвинутися фітофтороз. Внесення добрив теж не принесе користі. Рекомендується обприскувати ще зелені кущики речовинами, що захищають рослину від колорадських жуків. Але засоби мають бути народними, натуральними — деревна зола, настої чистотілу, горіхової шкаралупи, полину, кульбаби. Хімікати в цих цілях можна використовувати не пізніше, ніж за декілька місяців до збирання врожаю.

  Обов'язковим моментом у догляді за картоплею є підгортання, завдяки якому ґрунт насичується киснем, і можна отримати рясний і великий урожай. Така процедура, як підгортання допоможе вам і в процесі збирання врожаю — часто висохлі кущі не видно на ґрунті, і горбки допоможуть вам відшукати кущ.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *