Герань: можливі хвороби і їх лікування

Герань (пеларгонія) – широко поширена декоративна і лікарська рослина. Завдяки ефірним оліям, герань очищає повітря в будинку, вбиває різні бактерії, також і стафілокок. Володіючи сильною антибактеріальною і противірусною дією, герань є хорошим засобом захисту під час епідемій грипу та ГРЗ. Цілющі властивості герані були відомі здавна, тому рослину широко застосовували при шлункових розладах, серцево-судинних захворюваннях, для полегшення болю в хребті, загоєння ран, лікування нежиті і отитів, інформує Ukr.Media.

У цій статті ми розберемо причини захворювань, розповімо, як запобігти хворобі і що робити в тому випадку, коли рослина вже захворіла.

Плямистість (альтернаріоз)

Збудник – гриб Alternaria alternata. При цьому захворюванні на поверхні листової пластинки рослини, особливо по її краях, розвиваються плями бурого кольору зі світлішим центром. При високій вологості повітря плями покриваються бархатистим нальотом темних відтінків.

Для боротьби з захворюванням рекомендована обробка системними фунгіцидами, також слід дотримуватися оптимального режиму поливу, що виключає перезволоження, оскільки патоген зберігається в грунті, звідки і відбувається зараження ним рослин.

Сіра гниль

Збудник – гриб Botrytis cinerea. При сірій гнилі на надземних частинах рослини, розташованих ближче до поверхні грунту, відбувається швидкий розвиток плям бурого кольору, які ведуть до в'янення.

Лікують захворювання шляхом обприскування пеларгонії препаратами «Ровраль», «Вітарос» або «Фундазол».

Вертицилізене в'янення

Збудники – гриби Verticillium dahliae, Verticillium alboatrum. Зазвичай перші симптоми проявляються у вигляді пожовтіння окремих ділянок нижніх листків, після в'янцчого листя, а жовтизна поширюється на окремі гілки і суцвіття герані. Слід своєчасно видалити і знищити уражені частини рослини. Щоб позбавитися від захворювання, проводиться обробка препаратами «Триходермін» або «Гліокладин».

Коренева і стеблова гниль

Збудники – гриби роду Pythium. Цей рід паразитичних грибів викликає захворювання коренів і кореневої шийки рослини, після чого вона швидко в'яне і гине. При цьому на уражених ділянках утворюються темні вдавлені плями, які являють собою міцелій гриба, що має сіро-білий колір. Слід припинити полив герані при появі ознак захворювання, і обприскувати препаратами «Родоміл голд» або «Превікур».

Скручування листя, плямистість

Збудник – вірус Pelargonium leaf virus. При цьому захворюванні на листках пеларгонії з'являються хлоротичні плями з вираженим центром жовтого кольору, навколо якого розташовуються концентричні світлі кільця. З часом плями стають некротичними, а лист скручується. У ряді випадків вірус проявляється у вигляді сірих напівпрозорих маслянистих плям, мають зелений центр, оточений концентричними кільцями жовтого кольору.

Уражені рослини слід викопувати і знищувати. Вірус поширюється з комахами, переважно з білокрилками, тому обробка інсектицидами скорочує вірогідність захворювання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *