Ці 5 народних засобів допоможуть швидше вкорінити живці

Як відомо, кращому укоріненню живців сприяє швидке утворення корінців. У продажу завжди можна знайти спеціальні стимулятори коренеутворення. Однак дорогі препарати цілком можна замінити на прості, що завжди є під рукою, інформує Ukr.Media.

Не усі рослини здатні швидко утворювати корінці — у живців деяких рослин коріння з'являється занадто довго. Якщо ми хочемо прискорити цей процес, треба допомогти рослині, підштовхнути її до утворення коріння. Ми хочемо розповісти вам про популярні народні способи стимуляції коренеутворення, перевірені на власному досвіді не одним десятком дачників.

Укорінення живців у соку алое

Користь алое деревоподібного (у нас ця рослина більше відома під назвою столітник) для людини — загальновідомий факт. Завдяки корисним речовинам і вітамінам, що знаходяться в ньому, воно чинить на організм загальнозміцнюючий і лікувальний ефект. Не меншу користь алое може принести і рослинам, покращуючи їх коренеутворення. Вважається, що максимальний ефект дає сік рослин, яким не менше 3 років, тому для стимуляції беріть нижнє — більш доросле — листя і обережно зрізайте його ножем.

Після зрізання загорніть листя у поліетиленовий пакет і покладіть на кілька годин у холодильник. Під впливом прохолоди у листі починається формування біологічно активних речовин — корисна дія алое посилюється.

Після цього вичавіть зі столітника сік і 5-7 крапель додайте у стакан води. Залиште живці в отриманому розчині на 2 дні. Після закінчення цього часу пересадіть їх у ґрунт.

Укорінення живців у меду

Мед має безліч корисних властивостей, які використовуються не лише для лікування, але і для стимуляції коренеутворення у рослин.

Для отримання природного стимулятора розчиніть чайну ложку меду у 1,5 л теплої води. Температура води не повинна перевищувати 40° С, в іншому випадку корисні властивості солодкого продукту будуть знищені. Поставте живець у підготований розчин на півдня, а після цього перенесіть у ємність з чистою водою або посадіть у землю. Завдяки медовій стимуляції корінці біля ніжки з'являться набагато раніше.

Укорінення живців у вербовій воді

Здавалося б, як верба може допомогти живцям і прискорити коренеутворення? Причина в тому, що у корі верби міститься саліцин — природне з'єднання з якого вперше була отримана саліцилова кислота. Для рослин ця речовина є натуральним фітогормоном, здатним підвищити схожість насіння і прискорити коренеутворення у живців.

Для отримання з верби природного стимулятора наріжте молоді пагони дерева і поставте їх у воду. Після того як на гілках з'являться корінці, дістаньте вербу з ємності, а замість неї поставте туди живці. За необхідності додайте чистої води і перемішайте її з вербовою.

У внутрішньому шарі кори тополі так само, як і у верби, присутній саліцин. З цієї причини вплив, що чиниться на живці тополею і вербою, дуже схожий. Візьміть молоді гілочки тополі, наріжте їх на шматки завдовжки у 7-8 см і залийте окропом. Поставте у темне місце на 12 годин, щоб розчин настоявся, а потім процідіть його. Поставте живці в одержаний стимулятор коренеутворення.

Укорінення живців у дріжджах

"Росте як на дріжджах" — це не лише про тісто. Дріжджі допоможуть прискорити і утворення коріння у живців. Для цього візьміть 50-60 г пресованих дріжджів і розведіть їх у 500 мл теплої води. Опустіть в отриману суспензію живці і залиште у ній на 2 доби. Після цього дістаньте і поставте їх у звичайну воду. Дріжджі "запустять" процес коренеутворення, тому незабаром на живцях з'являться перші корінці.

Укорінення живців у яєчному білку

Візьміть один яєчний білок і залийте 200 мл теплої води. Настоюйте протягом тижня, після чого розведіть з водою у співвідношенні 1:2 (білок : вода) і полийте розчином посаджені у ґрунт живці. За необхідності полив можна повторити.

Не усі дачники готові використовувати даний спосіб поліпшення коренеутворення живців через не найприємніший запах, який з'являється після настоювання білка протягом декількох днів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *