Як правильно посадити суницю, щоб вже навесні насолоджуватися солодкими ягодами

Суницю садять в серпні-вересні з таким розрахунком, щоб посадки потрапили під дощі і відмінно прижилися. Тоді перший урожай можна буде зібрати вже наступної весни. Головне — правильно посадити її, інформує Ukr.Media.

Правильні саджанці

Щоб посадки вас тільки радували, треба вибрати правильний матеріал для посадки. Це мають бути однорічні саджанці з мичкуватим корінням довжиною не менше 5 см і з трьома добре розвиненими листочками.

На розсаді не повинно бути ознак хвороб. Найкраще купувати стерильну розсаду — вирощену з пробірки. У неї точно немає хвороб, і такі кущі будуть найбільш врожайними.

Ознаки гарної розсади

  • листя саджанців шкірясте з опушенням, має насичений, здоровий, блискучий, зелений колір;
  • ріжок саджанця має товщину не менше 0,7 см;
  • довжина коренів у відкритої розсади більше 7 см;
  • саджанці не мають пошкодженого коріння, листя;
  • серцевина куща міцна, пружна, має насичений зелений колір;
  • у саджанців в стаканчиках або касетах коріння повинне обплутувати весь обсяг ємності, в якій вони знаходяться;
  • торф'яний горщик повинен бути з корінням, яке прошило його наскрізь і визирає назовні;

Про грунт

Вважається, що суниця (полуниця) добре росте на глині. Це не так, їй більше до смаку чорноземи або легкі ґрунти. Просто на них посадки треба поливати трохи частіше. Кислотність повинна бути не нижче 5,5-6,5 рН.

Дуже важливо ґрунт очистити від бур'янів. Для чого її треба обробити гербіцидами або кілька разів використовувати провокаційні поливи і обробку мотоблоком, коли бур'яни зійдуть.

Перед посадкою на кожен кв. метр розсипають два-три відра перегною або компосту.

Хороший попередник

Дуже важливо знати, яка рослина росла до посадки суниці. Урожай буде хорошим після гороху, квасолі, редису, часнику, петрушки, редьки, гірчиці, кропу, салату, цибулі, вівса… загалом, є з чого вибирати.

Про посадку

Занадто довге коріння під час посадки треба вкоротити до 5-7 см. Довше не можна, бо воно зігнеться під час посадки і рослини будуть чахнути. Друга важлива умова — сердечко заглиблювати не можна, інакше кущі загинуть. Допускати мілку посадку теж не можна.

Після посадки ґрунт прикривають 3-4 см шаром перегною. Лише тоді суниця буде відмінно плодоносити. Гній не годиться, бо через нього рослини будуть йти в бадилля (листя і вуса).

Різні сорти на грядці

Багато хто боїться садити різні сорти на одній ділянці. Бояться перезапилення. Насправді червона ягода — це квітколоже, яке розрослося. А гібридним (перезапиленим) виходить тільки насіння. Так що сусідні рядки ніколи не змінять свої характеристики. Але треба боятися, що вуса проникнуть в сусідній сорт і вийде каша-малаша… розділити їх буде неможливо. Тому або вчасно прибирайте вуса, або садіть різні сорти в різних місцях.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *