Як пересадити кущі перцю з городу у горщики: корисні поради

Перець — багаторічна культура. Але щоосені з настанням холодів ми висмикуємо кущі і відправляємо їх у компост, хоча на деяких рослинах ще є бутони і зав'язі. Спробуйте пересадити кілька найбільш пишних кущиків у контейнери і перенести їх у будинок, щоб продовжити період вегетації, інформує Ukr.Media.

У середній смузі перець не завжди встигає порадувати нас урожаєм. На деяких кущах достигає тільки невелика частина плодів. Вегетаційний період перцю розтягується за часом також у тому разі, якщо на рослинах розвиваються плоди з коронних квіток або на скелетних гілках виростає забагато пасинків, тобто коли кущі не були правильно сформовані.

Кущі, які ще не відплодоносили, шкода викидати з настанням холодів. Деякі з них можна пересадити у горщики і розташувати вдома. Непогано переносять пересадку і успішно розвиваються у контейнерах практично усі сорти гострого перцю, а також багато низькорослих дрібноплідних сортів солодкого перцю: Гномик, Червоний Дзвіночок, Кузя, Вінні Пух, Валентинка, Тьома, Острів скарбів та ін.

Як підготувати перець до пересадки

Розпочинати пересадку перцю можна напередодні похолодання, після збору врожаю. Зрізати варто не лише стиглі плоди, а й зелені, оскільки рослина, всіяна плодами, погано переносить пересадку. Плоди будуть забирати сили куща, які йому знадобляться для адаптації до нових умов. Залишити можна кілька зав'язей тільки на кущах c невеликою кількістю бічних пагонів.

Обірвіть на кущах нижнє листя і зріжте ті пагони, на яких не формується урожай і немає бутонів. Якщо на рослині ще багато квітів, обріжте верхні пагони, які спрямовані всередину куща. Зверніть увагу на листя перцю: видаліть те, на якому є плями, а кущ обробіть біопрепаратом на основі сінної палички (Фітоспорин-М, Алірин-Б і ін.).

Уважно огляньте нижній бік листя на предмет відсутності попелиць, павутинного кліща та інших шкідників перцю. Якщо ви їх виявили, проведіть обробку відповідним препаратом (наприклад, Фітовермом).

За кілька годин до пересадки рясно полийте кущі відстояною водою і викопайте рослини з великою грудкою землі.

Як підготувати ємності для посадки

Об'єм ємності для пересадки перцю залежить від величини куща і кореневої системи. Невисокі компактні кущі можна пересадити у три- або чотирилітрові горщики. Для великих кущів бажано взяти більші ємності. Можна використовувати для посадки обрізані п'ятилітрові пляшки з-під питної води. Однак найкраще перець зростає у керамічних горщиках. Кераміка пропускає повітря і підтримує постійну температуру у зоні коріння.

Ґрунт для посадки перцю повинен бути поживним, легким, вологоємним і повітропроникним. Можна купити готовий універсальний біоґрунт для овочевих культур або приготувати його самостійно, змішавши торф, перегній або біогумус, дернову землю і пісок у рівних частинах. Якщо немає у наявності перегною або біогумусу, використовуйте зрілий компост.

Як пересадити кущі?

Наповніть підготовані чисті ємності ґрунтом наполовину і полийте розчином біофунгіциду на основі сінної палички, щоб захистити рослини від фітопатогенів. Обережно розташуйте кущ у контейнері, намагаючись зберегти грудку землі, що оточує коріння. Досипте потрібну кількість поживного ґрунту і знову полийте розчином біофунгіциду.

Після пересадки поставте контейнери з рослинами на кілька днів у напівзатінок, а потім перенесіть їх у більш світле місце. Поливайте кущики в міру потреби приблизно раз на 7-10 днів відстояною водою кімнатної температури. Через 14 днів після пересадки проведіть підгодівлю рослин калійно-фосфорним добривом або настоєм золи. Щоб кущі перцю продовжили плодоношення у жовтні-листопаді, рослини досвічують за допомогою фітолампи.

Як влаштувати період спокою

Кімнатний гострий перець може плодоносити цілий рік, не скидаючи листя. Але більшість сортів городнього солодкого перцю потребують періоду спокою, особливо якщо у вас немає можливості досвічувати рослини. Тому наприкінці осені, після достигання плодів, слід обрізати пагони перцю: вкоротити скелетні стебла наполовину (практично до другого розгалуження) і видалити все листя. Контейнери з перцем можна перенести у більш прохолодне місце, де температура повітря становить 14-16° С. Досвічувати, підгодовувати рослини вже не потрібно — тільки поливати у міру висихання ґрунту.

Якщо ви хочете розмножити свій перець, обрізані пагони не викидайте, а поставте на добу у стимулятор коренеутворення, видаливши все нижнє листя. Потім посадіть у невеликі ємності, наповнені живильним ґрунтом, і зробіть міні-парничок. Розташуйте живці у світлому місці, але не під прямими сонячними променями. І до початку весни ви отримаєте нові повноцінні кущики.

У лютому на старих кущах з'являться нові пагони, і перець знову почне активно розвиватися. Переставте горщики на сонячні підвіконня і підгодуйте кущі комплексним органомінеральним добривом, що містить велику кількість азоту. А навесні, коли встановиться тепла погода, висадіть перець знову на грядку або у теплицю. Якщо ви вирішили залишити рослини у контейнерах, пересадіть їх у нову живильну землю. За умови ретельного догляду кущі деяких сортів перцю можуть жити більше п'яти років.

Пересадити у горщики і забрати у будинок на зиму можна не тільки перець, але і деякі інші культури: наприклад, томати, суницю, базилік, петрушку. Вийде маленький зимовий город на підвіконні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *