Як правильно поливати помідори після посадки розсади у землю

Після посадки овочів виникають запитання: як правильно доглядати за рослинами, чи треба поливати їх спочатку і як часто це робити?

Томати потребують багато світла і тепла. Ключовим моментом є те, що вони погано переносять як надлишок, так і нестачу вологи, інформує Ukr.Media.

Оптимальний режим поливу сприяє отриманню гарного врожаю, тоді як надмірне зволоження може призвести до загибелі рослин.

Як часто поливати томати

Поливати помідори потрібно відповідно до поточних погодних умов. Звертайте увагу на рівень вологості, тип ґрунту, швидкість його висихання.

Недолік води призведе до утворення дрібних плодів, а надлишок вологи може спричинити їхнє гниття.

Садівники вважають, що оптимально поливати помідори раз на тиждень, використовуючи 3 л води на кущ. Після цього краще скорочувати кількість води до 2 л — це стосується періоду цвітіння. У дощовий сезон додатковий полив не потрібний.

У спекотні дні рекомендується збільшити полив до двох разів на тиждень, а за екстремальної спеки — до чотирьох разів.

Коли слід уникати поливу помідорів

Уникайте поливу відразу після посадки розсади у землю. Найкраще зволожувати ґрунт вранці, після чого слід розпушувати його.

Коли помідори починають дозрівати, уникайте інтенсивного поливу, а в період збирання врожаю повністю припиніть лити воду, щоб не знизити якість плодів.

Експерти рекомендують використовувати дощову або відстояну воду, температура якої можна порівняти з температурою ґрунту.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *