Як правильно проводити запилення томатів та огірків вручну

Багато городників стикається з подібною проблемою — відсутністю зав'язей на томатах і огірках. Деколи вони просто дивуються. Адже розсада добре росте, своєчасний полив, так і підживлення всі внесені, але плодів вдається отримати дуже мало. Ще більший подив викликає той факт, що квітів-то багато, а результату немає, інформує Ukr.Media.

Щоб зав'язалися плоди, потрібні комахи, вітер, оптимальні умови. Але не завжди вдається відрегулювати всі ці моменти. Тому в такому разі єдиним виходом залишається запилення рослин вручну. Такий варіант теж добре працює. Прочитавши цю статтю, ви зможете навчитися правильно це робити, а згодом будете збирати хороший урожай.

Із зав'яззю плодів на помідорах проблеми виникають не так часто. Кожна квітка цієї рослини має як чоловічі складові, так і жіночі. Тому для того, щоб плід зав'язався, пилок повинен потрапити на маточку. При цьому може трапитися так, що вона потрапить на свою маточка, а може потрапити і на маточку зростаючої поруч рослини. І якщо весь цей процес пройде сприятливо, то вже в середньому через добу, утворюється зав'язь. Процес досить простий.

Якщо ж все ж ваші томати не поспішають з утворенням плодів, то це привід вжити заходи, які допоможуть процесу утворення піти швидше

  • Потрібно знизити температуру в теплиці, так як висока температура негативно позначається на процесі дозрівання пилку. Щоб це зробити, можна створити тінь для рослини, у теплиці розставити ємності з водою. Не забувайте про своєчасне провітрювання.
  • Не допускайте підвищення вологості більше 70 %. Якщо так станеться, то пилок буде перетворюватися в грудки і буде скочуватися. Мульча тут стане хорошим помічником.
  • Обприскування борною кислотою допоможе утворюватися великій кількості зав'язей. Для підготовки розчину розведіть 2,5 грама борної кислоти в 10 літрах води.
  • Обов'язкова міра — пасинкування. Наявність великої кількості зеленого листя негативно позначається на формуванні плодів.
  • Запилення вручну полягає в тому, щоб вранці трусити кущі. Так пилок буде потрапляти на маточки. Це можна зробити за допомогою звичайного пензлика.

У випадку з огірками процес запилення відбувається трохи по-іншому. Тут існують чоловічі і жіночі квіти. Щоб утворилася зав'язь, потрібно пилок з чоловічої квітки перенести на маточку жіночої квітки. Звичайно, тут ми говоримо про бджолозапильні сорти. Зараз є і інші самозапильні сорти, для них наявність чоловічих квіток не характерна. Відповідно, далі ми будемо розповідати не про них, а про традиційні сорти.

Але спочатку потрібно з'ясувати причину утворення маленької кількості жіночих квітів. А причин може бути досить багато

  • По-перше, це якість насіння. Якщо збирати їх з гібридних сортів, то велика можливість утворення пустоцвітів. Також свіже насіння, яке не витримане більше 2 років, утворює мало жіночих квітів.
  • Проаналізуйте те, як ви поливаєте огірки. Вода не повинна бути холодною. Полив робите вранці або ввечері, але переливати огірки не варто.
  • Так само, як і у випадку з помідорами, занадто висока температура повітря може спровокувати скидання зав'язей.

Якщо ви вважаєте, що забезпечили посадки ідеальними умовами, а зав'язі немає, то приступайте до запилення вручну. Для цього візьміть чоловічу квітку, відірвіть тичинку і доторкніться нею маточки жіночої квітки. Можна квітку не відривати, а пилок витягти з допомогою пензлика. Зрозуміти, які квітки потребують запилення, можна по пелюстках. У таких квітів вони повернуті в бік чашолистків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *