Як правильно здійснювати вигонку лілій — корисні поради

Під час промислової вигонки лілії вирощують у тирсі. Це оптимальний субстрат з економічної точки зору. Тирса перегниває повільно і її замінюють раз на два роки, інформує Ukr.Media.

Лілії виганяють чотири рази на рік, з кожною хвилею додаючи до тирси 25 % свіжої. У промислових теплицях можна побачити рослини на усіх стадіях розвитку. Усе тому, що вирощують їх у різні терміни і різні за термінами квітнення сорти. Нові цибулини висаджують через три дні після зрізання попередньої хвилі. Вдруге цибулини виганяти не можна, оскільки вони майже усе підживлення вже витратили і отримати нормальні квітки з них вже не вдасться.

А ось посадити їх у саду можна. Такі виснажені цибулини можна купити за копійки на ринку, і вони ще багато років будуть квітнути у вас на ділянці.

Вважається, що рослини під час вигонки підживлювати не треба. Насправді під час їх вирощування чергують полив з добривами та поливи чистою водою. Для підгодівлі краще використовувати комплексні добрива.

Щоб квітконоси не падали, після посадки рослин над грядками натягують сітку з металу з великими комірками. У міру зростання лілій її піднімають на потрібну висоту.

Промислові теплиці за останні роки випробували багато сортів і зупинилися на 17-20, які належать здебільшого до східних гібридів світлої колірної гами: білі і рожеві. Вони найкраще почуваються у "неволі".

Сорти змінюють залежно від часу вигонки: одні краще ростуть в осінньо-зимовий період, інші у весняно-літній.

Технологія вигонки лілій

 • Мінімальний час охолодження цибулини перед вигонкою — шість-вісім тижнів. У цей час температура повинна бути близько +2° С. Якщо температура є вищою, то тривалість охолодження треба збільшити, якщо вона є холоднішою, то термін зменшують.
 • Після охолодження починається період вкорінення. Він триває три-чотири тижні за температури у + 8…+ 9° С. Цей період суміщається з періодом охолодження.
 • Після вкорінення виставлені на світло лілії починають квітнення не надто швидко: азіатським гібридам потрібно 58-90 днів, трубчастим гібридам — 93 дні, а східним гібридам знадобиться 100-143 дні.
 • Як бачите, нічого феноменального немає, цілком можна зайнятися вигонкою якщо зможете забезпечити посадки потрібною температурою.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *