Як приготувати родючу ґрунтову суміш для посадки томатів в домашніх умовах

Відомо, що для отримання високих урожаїв помідорів потрібна хороша міцна розсада. Щоб виростити здорову розсаду, необхідно враховувати різні фактори, але дуже багато залежить від правильного вибору ґрунтової суміші.

Для посіву помідорів на розсаду можна купити спеціальний (для томатів) або універсальний родючий ґрунт в магазині. Якісні ґрунти відомих марок збалансовані за рівнем кислотності і поживних речовин. Але зустрічається і така продукція, де вміст пакетів не відповідає складу, вказаному на упаковці. Досвідчені городники вважають за краще готувати ґрунтові суміші для розсади томатів самостійно, це гарантує їх якість і обходиться набагато дешевше, інформує Ukr.Media.

Заготівля ґрунту для посіву насіння помідорів на розсаду

Коли навесні ми починаємо вирощувати розсаду томатів, на вулиці ще лежить сніг. Тому всі компоненти для суміші потрібно заготовити з осені. Основні складові земляної суміші: дернова або городня (окультурена) земля, некислий торф (рН 6,5), пісок (бажано річковий або промитий), перегній або просіяний зрілий компост, просіяна деревна зола (або доломітове борошно). Городню землю потрібно брати з тих грядок, де в попереднє літо не росли пасльонові культури (помідори, перець, баклажани або картопля).

Найпростіший і оптимальний склад ґрунтової суміші для томатів вийде, якщо ви змішаєте 2 частини торфу, 1 частину городньої землі, 1 частину перегною або компосту і 0,5 частини піску.

Торф, зазвичай, має більш високу кислотність, тому на відро отриманої суміші додайте 1 склянку деревної золи або 3-4 ст. л. доломітового борошна. Крім цього, в суміш додається 10 г сечовини, 30-40 г суперфосфату і 10-15 г калійного добрива. Ці добрива можна замінити комплексним добривом, в якому міститься більше фосфору і калію, і менше азоту.

Ґрунт для посіву насіння томату на розсаду

У різні періоди розвитку розсади склад ґрунтової суміші необхідно коригувати. Коли готують ґрунт для посіву насіння на розсаду, то додають в нього трохи більше піску і менше перегною. Суміш для посіву томатів обов'язково просівають і знезаражують. Найкращий ефект дає пропарювання в пароварці, при якому гинуть не лише хвороботворні бактерії і спори грибів, а й насіння бур'янів. Пропарювати земельну суміш бажано за 7-10 днів до посіву, щоб в ґрунті відновилася життєдіяльність корисних бактерій.

Ґрунт для посіву помідорів повинен вийти пухким, повітропроникним і, водночас, досить вологоємним. Для підвищення повітропроникності після пропарювання можна додати в землю сухий подрібнений сфагновий мох (сфагнум).

Якщо у вас під рукою немає сфагнуму, можна купити в магазині різні розпушувачі, такі як кокосова крихта, перліт або вермикуліт. Це буде сприяти гарному розвитку кореневої системи сіянців томату.

Ґрунт для пікірування розсади помідорів

Для пікіровки сіянців томату в просіюванні і пропарюванні ґрунтової суміші вже нема потреби, але, крім розпушувача, можна додати прямо в горщик кілька гранул гідрогелю. Він при поливі буде вбирати в себе зайву вологу, а потім повільно віддавати її.

Народні способи приготування ґрунту для помідорів

Зрозуміло, що городня земля і пісок є у кожного городника, а що робити, якщо у вас не виявилося інших компонентів для складання ґрунтової суміші? Зараз для цього є багато можливостей. Торф, наприклад, з успіхом можна замінити покупною сумішшю для розсади, яка виготовляється на основі торфу. Так само у продажу є сапропель (дуже родючі мулисті відкладення прісних водойм) і біогумус. Біогумус може з успіхом замінити перегній або компост.

Досвідчені городники іноді вирощують розсаду томатів в суміші, що складається з 2 частин тирси (бажано листяних деревних порід) і 1 частини піску. Тирса при цьому просочуються розчином збалансованої суміші мінеральних добрив, що містить всі необхідні елементи живлення. Тирсу можна використовувати і як розпушувач для ґрунтової суміші. Для цього вона має бути дрібною, не містити стружки і різних включень у вигляді паличок і сухого листя. При необхідності її можна просіяти. Краще використовувати залежану тирсу, а якщо ви використовуєте свіжу, то попередньо її треба заварити окропом, віджати, змішати з сечовиною (30-40 г сечовини на відро тирси), ретельно перемішати і трохи підсушити для сипучості. Таку тирсу можна вносити в суміш до 20%.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *