Коли потрібно обрізати… блакитну ялину?

Ми ж скажемо, що блакитній ялині необхідна обрізка з кількох причин. І переносить обрізку вона без втрат і особливого стресу. Зате потім (через пару-трійку років) ваша недолуга величезна блакитна ялина перетворюється в компактну, пухнасту, густо набиту хвоєю красуню, інформує Ukr.Media.

Ще п'ять років тому ми й гадки не мали, що хвойні рослини можна і потрібно обрізати. Поки наша блакитна ялина, продана як компактна канадська і посаджена в невеликий закуток, не стартанула різко вгору і вшир.

Блакитна ялина — одна зі швидкозростаючих хвойних рослин. Протягом сезону вона може вирости на 0,7-1,0 м у висоту і вшир.

А місця-то немає… Якщо вгору вона могла рости як завгодно швидко, то вшир рости було нікуди — їй заважали паркан і будинок.

Тоді ми вивели для себе особливу формулу садової обрізки: «якщо не пощастило народитися маленькою і компактною, то якщо є бажання можна цього домогтися за допомогою секатора, садових ножиць і електричного кущоріза».

У перший рік підійшли до обрізки з великим побоюванням: досвіду нуль, а поради з інтернету суперечили одна одній. Одні говорили, що різати можна, інші з піною біля рота кричали, що обрізанням ми загубимо дерево. Взявши за основу перший варіант, обрізали секатором половину верхівки і відполовинили весь приріст того року. Тобто виросла гілочка на 10-15 см, а її приблизно наполовину вкоротили.

Молодий приріст можна визначити по м'якості: гілочки ніжні, голочки м'які.

Після стрижки наша блакитна ялина виглядала не дуже. Зате на наступний рік гілочки, які ми обрізали, дали по 4-5 ростових бруньок. І звичайна блакитна ялина, які зазвичай садять біля міських адміністрацій і лікарень, набула вигляду майже канадської. У той рік я обрізала тільки верхівку, яка почала рости вгору. До кінця сезону ялина була просто лапочкою — пухнаста, з щільно набитою хвоєю. Словом, красуня.

У минулому році процедуру обрізки повторили за принципом першого року — відполовинили всі гілки, які сильно виросли і підрівняли молодий приріст.

То коли ж обрізати? — запитаєте ви. Після зимової перерви можна зайнятися обрізанням рано навесні — до того, як бруньки рушать у зріст. А ще відмінний час для обрізки червень-липень.

Зараз за допомогою обрізки я утримую висоту своєї блакитної ялини на рівні 1,5 м. Якщо ж цього не робити, то в висоту вона може вирости до 20 і більше метрів, а в діаметрі — 6 м і більше.

Звичайно, мені б не довелося морочитися з обрізанням, якби продавець не обдурив, продавши не ту рослину. Але і позбавлятися від красуні шкода. Спеціально для неї я купила електричний кущоріз, і обрізка тепер займає кілька хвилин. Вжих — і готово.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *