Корисні поради щодо правильної обрізки садового жасмину

Жасмин — багаторічний чагарник з запашними бутонами. Хоча ця культура є досить невибагливою, вона вимагає відповідного догляду за кроною, тому що старі і травмовані гілки чагарнику уповільнюють зростання молодих пагонів та можуть сприяти поширенню захворювань, інформує Ukr.Media.

Як і коли обрізати жасмин

Жасмин — декоративна рослина. Він дуже швидко розростається на усі боки. Щоб жасмин пишно квітнув, його треба вчасно обрізати. Рослина добре переносить цю процедуру. Протягом сезону її роблять кілька разів. Існує кілька видів обрізки:

  • санітарна;
  • формуюча;
  • після квітнення;
  • осіння.

Санітарна обрізка

Проводиться навесні до розпускання бруньок. До неї належить видалення пошкоджених гілок і уражених шкідниками пагонів. Оскільки жасмин — рослина зимостійка, навесні на ньому багато сухих, підмерзлих гілок, які не перенесли зимові морози. Залишати їх не слід, тому що це середовище для розмноження шкідливих комах і грибків.

Формуюча обрізка

Така обрізка дозволяє надати кроні потрібну форму. Її здійснюють навесні одразу після проведення санітарної обрізки. Формувати крону необхідно 1 раз на 3-4 роки. Якщо кущ занадто густий, необхідно вирізати 3-4 старі гілки, що розташовані на рівні землі. Якщо кущ занадто високий, він припиняє гарно виглядати. Для обмеження зростання вкорочують гілки, що спрямовані вгору, і бічні пагони, що утворюють багато бутонів у верхній частині куща.

Після проведення весняної обрізки можна внести фосфорно-калійні добрива, рясно полити і замульчувати ґрунт.

Обрізка після квітнення

Жасмин квітне практично до середини літа. Після квітнення необхідно привести чагарник до ладу. У серпні можна провести обрізку, яка також включає у себе:

  • проріджування;
  • вкорочення довгих гілок;
  • видалення зів'ялих суцвіть;
  • видалення сухих гілок.

Сильні гілки не слід обрізати коротко і, навпаки, не слід залишати довгими слабкі. Необхідно підтримувати висоту чагарнику у 1,5-2 м, тому що це необхідно для рівномірного освітлення сонцем.

Недоцільно видаляти верхню частину дворічних гілок, тому що вони формують крону.

Осіння обрізка

Проводиться за температури повітря, яка не нижча за 10° С. За більш низьких температур кора чагарнику стає крихкою — існує ризик пошкодження здорових гілок. Усі гілки, які старші за 5 років, необхідно спиляти. Осіння обрізка — це підготовка чагарнику до зимівлі. Необхідно позбавити рослину від хворих і пошкоджених комахами гілок, тому що навесні вони відновлюють свою паразитичну діяльність.

Як правильно проводити обрізку

Садовий інвентар, застосовуваний для обрізки рослин, має бути добре наточеним. Це ножівка, секатор, сучкоріз. Дрібні зрізи можна не піддавати обробці, а великі необхідно обмазувати садовим варом для запобігання розвитку грибкової інфекції. Спилювати дорослі гілки необхідно під кутом у 45°. Це буде профілактикою появи гнилі і розмноження бактерій.

Жасмин садовий цінується садівниками-городниками за рясне квітнення і приємний аромат. Чагарник невибагливий, і правильний догляд та обрізка сприяють оздоровленню та омолодженню рослини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *