Корисні поради щодо вирощування хакуро нішікі у вашому саду

Рід верб налічує понад 550 видів, багато з яких дуже декоративні і давно успішно використовуються у ландшафтному дизайні — ламка, гостролиста, кошикова, біла… Але сьогодні ми поговоримо про інший вид верби, улюбленої садівниками за виняткову ефектність, швидке зростання і невибагливість, інформує Ukr.Media.

Верба цільнолиста — офіційна назва цієї ряболистої красуні. Hakuro Nishiki (Хакуро Нішікі) — її найбільш декоративна садова форма. Іноді її ще називають "японською вербою" за те, що за природних умов ареал вихідного виду охоплює Примор'я, Корейський півострів і Японію. Сьогодні ж, якщо є бажання, ви цілком можете посадити колись екзотичне деревце навіть у середній смузі

Верба хакуро нішікі у ландшафтному дизайні

Хакуро нішікі — невисокий (до 2-3 м заввишки) багаторічний листопадний чагарник, пагони якого ростуть вгору і, за умови своєчасної грамотної обрізки, легко утворюють "пухнасту" крону сферичної форми. Його геометрична декоративність доповнюється кольором — вузьке, довгасте супротивно розташоване листя у хакуро нішікі строкате, біло-зелене з пурпуровими цятками у основний період вегетації, біло-рожеве у найбільш юному віці, а восени — жовте. Найбільш "доросле" листя вицвітає до блідого оливково-зеленого, залишаючись вкритим яскравими пурпуровими штрихами. І усе це на тлі молодих червонуватих або дорослих сіро-зелених блискучих пагонів та гілок.

Квітне хакуро нішікі темно-пурпуровими сережками у квітні, коли перші листочки лише починають з'являтися. Її тонкий аромат багато садівників порівнюють з гіацинтовим. Дрібні плоди-коробочки дозрівають у червні.

Залежно від способів формування і наявності штамба, на вашій ділянці верба хакуро нішікі може виглядати і розлогим присадкуватим кущиком, і витонченим деревцем з тонким прямим стовбуром та кулястою кроною.

У ландшафтному дизайні можливі найрізноманітніші варіанти використання цієї декоративнолистяної верби. Вона чудово виглядатиме і у якості солітера посеред смарагдового газону, і у складі живоплоту, і у комбінації з темно-зеленими рослинами, наприклад, хвойними, і у якості декоративного акценту берегової лінії заміської водойми.

Як саме виростити цього "японського" екзота за наших умов? Куди правильно посадити хакуро нішікі, як доглядати і грамотно обрізати? Про це далі.

Верба хакуро нішікі — посадка, догляд і розмноження

За природних умов суцільнолиста верба росте по сирих луках, долинах, берегах річок. На вашій ділянці хакуро нішікі також надасть перевагу добре зволоженій ділянці, можна поблизу водойм (але без близького рівня ґрунтових вод і без застою води!). Місце має бути сонячним, захищеним від протягів, ґрунти — не найлегшими, краще суглинки без високого вмісту вапна. На легких ґрунтах ця верба може передчасно скидати листя, а на важких глинистих зажадає від садівника створення шару обов'язкового дренажу з щебеню або піску завтовшки у 20 см.

Незважаючи на те, що азіатська гостя цілком акліматизувалася за наших умов, її розміри і швидкість росту безпосередньо залежать від кількості світла і тепла — чим їх більше, тим верба буде вищою і більшою.

Саджанці хакуро нішікі висаджують у ґрунт у квітні-травні. Перед посадкою варто витримати кореневу систему молодих рослин кілька годин у воді. Глибина і ширина посадкової ями для цієї верби становить 40-60 см, відстань між саджанцями — 1-2 м, залежно від вашого дизайнерського задуму.

Крім дренажного шару, у посадкову яму варто додати шар органічних добрив (компост, гумус).

Розташувавши саджанець хакуро нішікі у центрі підготованої посадкової ями, обережно засипте його підготованою ґрунтосумішшю з листової землі і торфу з піском. Ущільніть місце посадки, рясно полийте, замульчуйте на 5-10 см.

Верба хакуро нішікі вельми стійка до хвороб і шкідників, тож основний догляд за нею зводиться зазвичай до регулярних поливів (особливо у молоді роки і надалі у посушливі періоди) та своєчасних підгодівель (їх достатньо двох-трьох протягом сезону). Гарні результати дає комплексне гранульоване добриво тривалої дії для садових чагарників. Влітку вербу можна додатково підгодувати позакореневим способом.

У якості профілактики у весняний період хакуро нішікі слід обробити якимось системним фунгіцидом.

Зимостійкість у дерева середня, тому воно потребує зимового укриття, як мінімум у перші роки. Якщо у вашому регіоні часті безсніжні холодні зими, можливо, варто вибрати варіант вирощування хакуро нішікі не на штамбі у вигляді деревця, а у формі більш холодостійкого чагарнику. Найбільш уразливим до низьких температур у штамбового деревця є саме місце щеплення, тому його на зимовий період потрібно ретельно укутувати нетканим дихаючим матеріалом. Якщо підмерзання пагонів все ж таки відбулося, просто видаліть навесні загиблі гілки.

Верба хакуро нішікі — розмноження і обрізка

Розмножують, якщо є бажання, вербу хакуро нішікі навесні вегетативним шляхом: живцюванням або щепленням на штамб несортової верби.

Метод живцювання підходить для отримання чагарникових форм хакуро нішікі. Живці (здеревілі пагони) нарізають з батьківської рослини з настанням весни до початку вегетаційного періоду — зазвичай на початку або у середині квітня. Трохи підсушивши зріз, живці одразу ж висаджують у ґрунт, де вони досить легко і швидко вкорінюються. За гарних умов приріст верби у перший рік може бути до 1 метра. Саджанець починає квітнення на 3-4-й рік після вкорінення.

Якщо ви хочете отримати нове деревце і вибрали метод щеплення, у якості підщепи найчастіше використовують вербу козячу. Прищеплену рослину формують в один стовбур і обрізають гілки крони, створюючи потрібну форму.

Доведеться займатися обрізкою хакуро нішікі і надалі, якщо хочете бачити на ділянці охайну рослину, а не хаотично зростаючі гілки. Цей вид верби швидко відростає і досить легко формується, тож проблем не має бути навіть у садівників-початківців.

Так, наприкінці осені зазвичай з крони хакуро нішікі видаляють пошкоджені, сухі або хворі пагони, а вже з настанням весни (до появи перших листків) займаються формуючою обрізкою, за якої стимулюється зростання нових пагонів з білувато-рожевим листям. У перший рік залишають не більше 4-6 бруньок, з кожним роком додаючи до цієї довжини по 1 бруньці. Вздовж стовбура штамбового дерева також необхідно обрізати зайві пагони.

Верба цільнолиста Hakuro Nishiki — відмінна рослина для заміської ділянки. Яскрава, витривала, невибаглива, вона без сумніву може стати родзинкою вашої садової колекції, при цьому не зажадавши від вас надзусиль щодо догляду. Перевірте самі!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *