Квітконос в орхідеї: стимуляція росту, догляд, можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Фаленопсиси люблять за незвичайні красиві квіти, які довгий час радують око. Коли рослина випускає квіткову стрілку, за нею потрібен особливий догляд.

Опис зовнішнього вигляду і значення

Квітконос являє собою товсту темно-зелену гілочку з гладкою поверхнею і загостреною верхівкою. По всій його довжині, на однаковій відстані один від одного, розташовані кілька лусочок, з яких згодом з'являються квіти. У молодих рослин ці відгалуження прямостоячі, проте з часом вони можуть гілкуватися і мати різні форми, інформує Ukr.Media.

Орхідея випускає квіткову стрілку кілька разів за весь період життя. У деяких випадках вона зберігається кілька років, даючи нові відростки і квіти. Але іноді обмежується тільки одним цвітінням, а потім засихає. Крім квітів, на квітконосах також можуть формуватися дітки.

Відміна від прикореневої дітки

Відрізнити короткі квіткові стрілки від прикореневих діток на етапі формування складно навіть досвідченим квітникарям. В оману зазвичай вводить схожа форма, колір і наявність лусочок. Також спільними є місця зростання — листові пазухи. Розпізнати дитинку можна за такими ознаками:

 • відсутня точка росту;
 • у ході розвитку кінчик рослини стає схожим на відкритий дзьоб;
 • лусочки більші, з часом перетворюються в листя;
 • формуються дітки тільки у фаленопсиса віком старше 6 років.

Відміна від кореня

Якщо орхідея випустила повітряні корінці, відрізнити їх від квітконоса зможе навіть новачок. Корінь росте і виглядає інакше, ніж квіткова стрілка:

 • виростає із стебла біля основи рослини, звідки ростуть листові пластини;
 • на відміну від квітконоса, кінчик корінця спрямований вниз;
 • колір зелений, з сизим відтінком, який переходить в салатовий;
 • відсутність лусочок;
 • верхівка заокруглена.

Характеристика росту квітконосу

У деяких власників у ході вирощування орхідей виникають деякі проблеми. Одне з поширених питань — чому квітка довго не цвіте. Причиною може бути неправильний догляд або некомфортні умови утримання. При дотриманні всіх вимог цвітіння у фаленопсиса настає кілька разів на рік.

Перш ніж орхідея зацвіте, повинно пройти щонайменше 2-3 місяці. З них тільки 4-6 тижнів йде на зростання самого квітконосу. Як правило, квіткові магазини продають рослини з 2-3 квітковими стрілками. Однак при вирощуванні квітки в кімнатних умовах їх кількість може бути іншою. Скільки їх буде, залежить від сорту, мікроклімату та догляду.

Покрокова інструкція отримання рівного втечі

Орхідея — світлолюбна рослина. По мірі росту вона тягнеться до джерела світла, згинаючи стебло. Щоб пагони, які пустив фаленопсис, зросли рівними, необхідно їм у цьому допомогти:

 • Дочекатися, поки квітконіс виросте на 15-20 см і зміцніє.
 • Зафіксувати його вертикально до поставленої поруч опори. Для цього можна використовувати спеціальні квіткові прищіпки або маленькі шпильки («крабики»).
 • Якщо прикріпити відросток не вдається, горщик слід періодично повертати різними сторонами до джерела світла. Найкраще це робити за годинниковою стрілкою.
 • Особливості догляду

  Доглядати за орхідеями необхідно дуже ретельно. Помилки, допущені в догляді, можуть позначитися на здоров'ї та зовнішньому вигляді. Крім того, рослина, якій не подобається мікроклімат, не дає цвітіння. Фаленопсис буде комфортно себе почувати, якщо створити йому такі умови:

 • Організувати гарне освітлення протягом 12 годин на добу. Горщики з кімнатними квітами повинні стояти на південній стороні. Якщо такої можливості немає, їм потрібно забезпечити додаткове джерело світла. Фітолампу ставлять на відстані не менше 30 см від молодого пагона.
 • Підтримувати необхідний рівень вологості. Не можна допускати, щоб субстрат, в якому росте квітка, пересихав. Ґрунт потрібно постійно тримати злегка зволоженим. Однак перестаратися з поливом також не варто — це загрожує появою гнилі. Взимку додатково слід зволожувати повітря. А ось обприскувати орхідею з квітконосом не рекомендується.
 • Робити регулярне підживлення. Вносити добрива потрібно двічі на місяць, використовуючи калійно-фосфорні сполуки. Краще всього використовувати спеціальні мінеральні препарати для фаленопсиса. Підживлювати рослину починають з моменту, коли з'являється квіткова стрілка і до початку цвітіння.
 • Можливі проблеми та шляхи їх вирішення

  Відсутність цвітіння — не єдина проблема, з якою стикаються власники орхідей. Як тільки фаленопсис сформував квітконос, за ним необхідно ретельно доглядати. Однак не завжди причина криється в догляді.

  Поява з точки зростання

  Найчастіше квітконос з'являється з точки зростання на старих рослинах, які часто цвіли. Також причиною може послужити зміна обстановки, мікроклімату або інший стрес. В цьому випадку зробити нічого не можна. Необхідно продовжувати доглядати за квіткою, як раніше, спостерігаючи за стрілкою. Іноді трапляється так, що вона все-таки дає зав'язі або діток.

  Квітконосний пагін зламався

  Деякі власники кімнатних рослин намагаються склеїти разом дві частини пошкодженого пагона скотчем. Однак робити це категорично не можна, бо орхідея почне засихати і може загинути. Єдино правильна дія — обрізати квіткову стрілку до найближчої нирки, а місця зрізів обробити активованим вугіллям або корицею.

  Зовсім відсутній

  Іноді трапляється так, що рослина і зовсім не випускає квітконос. Змусити орхідею пустити квіткову стрілку можна за допомогою невеликого стресу.

  Для цього достатньо перемістити горщик з рослиною в більш темне місце, рідше поливати, знизити температуру навколишнього середовища на кілька градусів. Такий спосіб відмінно підходить для фаленопсисів, не квітучих понад рік.

  Зупинився в розвитку

  Нерідко зустрічаються випадки, коли квіткова стрілка раптом завмерла і припинила свій розвиток. Причин такої поведінки може бути кілька:

  • грибкове захворювання;
  • паразити;
  • неправильний догляд.

  Досить скорегувати мікроклімат і вилікувати рослину, щоб квітконос продовжив зростати.

  Якщо орхідея здорова, а умови домашнього утримання відповідають усім вимогам, то не потрібно поспішати обрізати пагін, який завмер. Можливо, з часом з нирок все ж виростуть квіти.

  Розведення фаленопсисів — заняття непросте. Успіх залежить не тільки від терпіння і ретельності, а також від дотримання всіх правил вирощування. Натомість кімнатна рослина порадує вас оригінальним, дуже красивим цвітінням.

  Відео: «Як стимулювати зростання квітконосу»

  У цьому відеосюжеті розповідається, що робити, якщо зростання квітконосу в орхідеї призупинилося.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *