5 вагомих причин для того, щоб вирощувати сукуленти вдома

Більшість кімнатних сукулентів відрізняються малими розмірами, тому в кімнаті колекціонера легко поміститься одразу кілька десятків горщиків з цими рослинами, інформує Ukr.Media.

Ми знайшли цілих п'ять причин для того, щоб вирощувати їх будинку. Прочитавши наші доводи ви напевно підете в найближчий магазин, щоб швидше придбати сукулент.

Різноманітність видів, серед яких ви точно знайдете «свій»

Дивно, але в групу цих рослин входять абсолютно не пов'язані між собою види, які не мають спільного походження. Вони об'єднані в одну групу, тому що зростають в однакових умовах і мають одну спільну властивість: тканини, які накопичують вологу.

Сукуленти бувають самих різних розмірів: від мініатюрних до просто величезних екземплярів. Сукуленти бувають стебловими й листовими.

В такому різноманітті видів рослин кожен любитель екзотичних квітів знайде «свій» варіант.

Можливість милуватися дуже красивим цвітінням

Сукуленти потребують тепла і сонячного світла, тому цвісти в тіні вони не зможуть. Однак занадто висока температура (більше ніж 30°C) також може згубно вплинути на цвітіння сукулентів.

Більшість з них цвітуть у кінці весни — початку літа, цвітіння триває довше в сухому кліматі.

Всі сукуленти цвітуть абсолютно по-різному: від ніжно-рожевих квіток до вогненно-рудих і яскраво-червоних. Форми квіток теж відрізняються: від мініатюрних і акуратних до великих та урочистих. Загалом, якщо ви будете добре доглядати за рослиною, зможете милуватися дивно красивими квітами.

Вони не займуть багато місця

Через те, що серед сукулентів є маленькі рослини, в кімнаті зможе поміститися велика колекція різних видів. Кактуси відмінно впишуться в інтер'єр і не будуть докучати доглядом за собою.

Сукуленти в більшості своїй схожі за умовами догляду, тому тримати кілька рослин в одному горщику буде не складно. При цьому з невеликих рослин можна буде створити гарну композицію.

Ці рослини чудово вписуються в незвичайні й оригінальні горщики. Кружки, чашки, вази, форми зі скла і дерева — це все можна використовувати.

Сукуленти — це нескінченний простір для творчості!

Не потребують особливого догляду

Сукуленти є невибагливими, але догляд повинен бути правильним.

В першу чергу, тому, що ці рослини дуже люблять сонячне світло і тепло, потрібно забезпечити відмінне освітлення. Рослини цієї групи не люблять торф — для них краще використовувати ґрунт, тримаючи його помірно вологим.

Полив повинен бути середній, влітку — не більше 3 в тиждень, під час зими не більше 4 разів за місяць. Взимку навколо сукулентів потрібно підтримувати температуру близько 15 градусів.

Очищають повітря краще багатьох квітів

Деякі види сукулентів очищають повітря краще багатьох інших великих квітів.

Почати варто з того, що сукуленти вночі фотосинтезують не так, як звичайні рослини. Все навпаки — вночі вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Так що якщо ночами вам душно і не вистачає кисню, поставте в кімнаті сукуленти й проблема буде вирішена!

Слід зауважити, що сукуленти не тільки поглинають вуглекислий газ, але ще й шкідливі хімічні речовини. Наприклад, сансев'єрія — невибаглива рослина, яка, крім того, що бореться з шкідливими хімічними речовинами, ще й виділяє речовини, які здатні дезінфікувати повітря і боротися з мікробами.

Алое Віра, яке також легко вирощувати, не тільки очищує повітря, а й охоче використовується в медицині. Гель цієї рослини володіє лікувальними властивостями. Його можна застосовувати при опіках, порізах, як крем для зволоження шкіри після гоління. Сік приймають для покращення процесів травлення, нормалізації мікрофлори кишківника.

Сукулент — невибаглива рослина невеликих розмірів, яка точно стане родзинкою в дизайні вашого будинку. Вони не потребують особливого догляду, до того ж, багато видів ще й очищають повітря від шкідливих бактерій і хімічних речовин. Не сумнівайтеся в покупці такої рослини — вона виразно впишеться у ваш інтер'єр і буде радувати око!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *