Легкий лайфхак, що допоможе виростити полуницю з ягоди на підвіконні в міській квартирі

Спосіб сподобається навіть ледачим, адже мучитися зовсім не доведеться — потрібно лише вийняти пару насінин зі стиглої ягоди і залишити його проростати. Як же правильно виростити кущ і потім за ним доглядати, щоб рослина плодоносила, інформує Ukr.Media.

Як виростити полуницю з ягоди

У тікток став популярний лайфхак з вирощування полуниці в домашніх умовах. Однією з перших ягоду на підвіконні виростила блогерка, відома під ніком tory_easy. Дівчина не стала купувати насіння, а за допомогою ножа виколупнула його зі стиглого плоду. Для цього лайфхаку підійде будь-яка полуниця, навіть трохи зіпсована, головне — щоб на ягоді не було цвілі.

Насіння слід викладати на змочений водою паперовий рушник.

Коли достатня кількість ядер виявиться на серветці, дівчина склала її навпіл і прибрала в пластиковий контейнер з кришкою, яка не дозволить волозі занадто швидко випаруватися, а насінню засохнути.

"Як тільки будуть зміни, я вам покажу", — пообіцяла блогерка.

Зазвичай через пару тижнів насіння починає проростати і з'являється невелике коріння. Але, як у випадку з ядрами в експерименті Вікторії, потрібно пам'ятати, що вони розвиваються по-різному: одні можуть не дати паростків зовсім, а інші за той же час обзаведуться маленькими листочками.

Як тільки з'явилося коріння, насіння можна пересаджувати в землю. Блогерка вибрала для цієї мети невеликий пластиковий контейнер з кришкою, знову ж заради підтримки вологості.

Як доглядати за рослиною, щоб вона дала ягоди

Втім, розвиток полуниці Вікторії побачити не судилося — дівчина забула полити рослину і вона не вижила. Зате інша блогерка, rin_plants, що виростила кущ тим же способом, показала результат.

Коли полуниця підросла, дівчина показала, як правильно пересаджувати рослину в тару побільше.

Для початку вам, звичайно, знадобиться ґрунт. Ви можете взяти універсальний, але вона змішала землю для помідорів, огірків і додала туди трохи золи.

Одержаний "коктейль" блогерка засипала в паперовий стакан, який послужив горщиком для її куща, і акуратно, щоб не пошкодити коріння, витягла рослину з минулого ґрунту. У новій землі rin_plants пальцем зробила лунку, в яку опустила невеликий кущ, і присипала коріння землею.

"Також потрібно її полити. І не повторюйте моїх помилок — не пересаджуйте рослину на сонці."

Швидше за все дівчині попався тіньолюбний сорт полуниці, бо зазвичай рослина добре ставиться до світла, а міцне листя не згоряє. До того ж, в тіні ягоди повільніше достигають і можуть швидко згнити прямо на гілці.

Плодоносити кущ починає через пару місяців після того, як із землі з'являються перші листочки. Для цього рослині потрібне сонячне світло і полив пару раз на тиждень залежно від того, як швидко сохне земля. Втім, в перший рік ягід буде небагато, проте на їх смаку це ніяк не позначиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *