Навіщо зав’язують часник вузлом на грядці та коли це потрібно робити

Вирощування часнику на присадибній ділянці справа не така проста, як здається на перший погляд. За ним потрібно регулярно доглядати. Сьогодні поговоримо про такий прийом, як зав'язування бадилля у часнику, інформує Ukr.Media.

Зав'язування бадилля у часнику

Часник відноситься до світлолюбних рослин, які добре ростуть у тепле та сонячне літо. При цьому йому в суху погоду потрібен регулярний полив, що сприяє добре зростанню та дозріванню.

Але іноді влітку стоїть прохолодна погода з невеликою кількістю опадів. Або просто багато дачників у спеку не встигають проводити догляд за цими рослинами. Часник починає погано розвиватися і досить пізно починає дозрівати.

Але необхідно вчасно збирати врожай, щоб підготувати посадковий матеріал для майбутньої посадки восени чи навесні (залежно від способу вирощування). І тоді на допомогу городникам приходить такий агротехнічний прийом, як зав'язування гички часнику у вузол.

Ця нехитра дія покращує приплив поживних речовин від листя до цибулини та прискорює процес дозрівання часнику. Як ми вже пояснили вище, особливо актуальним є цей прийом у прохолодне літо з мінімальною кількістю опадів. Тобто тоді, коли часник не встигає вчасно дозріти.

Зазвичай до зав'язування листя часнику у вузол приступають за 7-10 днів до збирання врожаю. Тобто якщо ви прибираєте часник наприкінці липня, то і цю дію треба проводити в середині місяця. Не варто поспішати з цією подією. Часник зав'язують у вузол після обриву стрілок на рослинах.

При зав'язуванні бадилля у вузол потрібно бути досить обережним, щоб не пошкодити рослину. Для цього листя часнику ділять навпіл і закручують їх у кіску. А потім уже ближче до кінців роблять вузлик, який не дозволить їм розплестись.

Цей прийом не є обов'язковим. Його проводять виключно за бажанням. Але для прискорення дозрівання часнику його можна взяти собі на замітку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *