Невдалі місця для кропу: чому сіяти туди зелень не рекомендується

Зазвичай, кропу не виділяють окрему грядку, а підсівають його до яких-небудь інших основних культур. Керуватися тим, що "ось тут є містечко, сюди й посію" звичайно можна, але не завжди це призведе до хорошого результату — пишного, густого і ароматного кропу. На жаль, велика ймовірність того, що для кропу це місце не найвдаліше і бажано б віддати перевагу іншій грядці, інформує Ukr.Media.

Які місця для кропу можна назвати невдалими і чому сіяти туди кріп — ідея не найкраща?

 • У першу чергу скажемо про те, куди його варто підсаджувати, а куди ні. Усі зонтичні культури — не найкращі сусіди. Це морква, петрушка, селера. Якщо шкідники вразять одну, то потрібно бути готовими до того, що й кріп вони атакують. Імовірність звичайно не 100%-ва, але навіщо ризикувати, коли можна підсадити кріп до тих же картоплі, капусти, цибулі. Ще один момент із приводу сусідів: кріп вельми вологолюбна культура. А тому не варто його висаджувати поряд із рослинами-водохлібами: сливою, іргою, огірками.
 • При виборі "п'ятачка" для кропу враховуйте, що не варто висівати його з північного боку від високорослих культур (тієї ж картоплі). У тіні кріп не виросте густим, пишним і соковитим, він буде повільно рости, зелень буде суха і неароматна. Тому віддавайте перевагу лише злегка затіненим містечкам.
 • З приводу ґрунту. Кропу потрібен пухкий і повітряний ґрунт. Але він зовсім не виносить піщаний ґрунт. Там ні води, ні достатку харчування. У піщаному ґрунті кріп виростає кволим і рідким, позбавленим смаку. Бо якщо ви гарненько присипали грядку піском для вирощування іншої культури, для кропу краще знайти інший куточок (але, зрозуміло, не з важким ґрунтом).
 • Ще один момент з приводу ґрунту: кріп дуже не любить кислий ґрунт: червоніє, хиліє, виростає рідким і сухим. Тому в ідеалі ще з осені ґрунт потрібно розкислити. Врахуйте, що і велика кількість органіки, і мінеральні добрива закислюють ґрунт. І якщо у вас кріп червоніє, значить імовірно пора подбати не тільки про родючість ґрунту, а й про його кислотність.
 • Не варто садити кріп туди, куди…він толком не влізе. Трохи між полуницею, трохи в буряк, трохи в теплицю до редиски — цілком можна. Але врахуйте, що тісноту кріп не любить: ні коли надто близько сидять сусіди, ні коли сам він посіяний надто густо. Якщо йому нікуди буде розкинути своє пухнасте пір'я, він його попросту і не буде навіть відрощувати. Буде рідким і кволим. Тому не намагайтеся з таких п'ятачків зробити плантації: краще посійте зовсім трохи, зате врожай знімете кращий!
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *