Обов’язково знайдіть місце в саду для фізалісу

У світі розрізняють близько 115 видів фізалісу. Правда, більшість з них декоративні або взагалі дикі. Їстівні види поділяють на дві групи — овочеві та ягідні. У овочевих плоди можуть досягати до 150 гр, але частіше, звичайно, всього лише 50-60 гр, а бувають і зовсім як черрі − 20-30 грамові. Смакові якості такого фізалісу не блищать, зате рекордна врожайність. З кожного куща можна набрати майже відро плодів, інформує Ukr.Media.

Складність в тому, що, перш ніж з'їсти плоди, їх треба очистити від чохольчиків і промити в гарячій воді, яка змиє восковий наліт, який надає плодам огидні запах і смак.

Фізаліс овочевий можна їсти після промивання у свіжому вигляді, або відправляти в салати, солити або переробляти на ікру. Ягідні фізаліси відрізняються дрібними плодами, вагою всього 3-9 гр. У них чудові смакові якості і запаморочливий аромат. Серед них виділяється Фізаліс родзинковий, названий так через високу цукристість ягід. Його, до речі, часто сушать на родзинки, які на смак майже не відрізняються від виноградних.

Перуанський фізаліс популярний через вишуканий смак і яскравий фруктовий аромат. Його часто відправляють на варення, яке виходить янтарно-оранжевим з дивовижним ароматом. Крім цього, з ягідних фізалісів готують повидло, начинки для пирогів, джеми, мармелади, желе… Плоди можна використовувати як спеції при солінні огірків, помідорів і капусти.

Застосовують ягідний фізаліс і в народній медицині як сечогінний, протизапальний і знеболювальний засіб.

Виростити фізаліс дуже легко — набагато простіше, ніж помідори. Насіння зберігає схожість понад п'ять років. Врожай достигає через 90-110 днів після посадки, тому в північних районах його краще вирощувати через розсаду.

Насіння, якщо їх попередньо замочити, швидко дають сходи. Щоб паростки були міцними, їх треба розмістити на сонячному місці. Залежно від сорту, кущі на постійне місце висаджують за схемою 40х40, 50х60, 50х50 см. Рослини, які витягнулися можна при посадці заглиблювати. До речі, фізаліс досить холодостійка рослина і витримує заморозки до -2° С без втрат для здоров'я. Помідори такі заморозки вбивають.

А от чого не переносить фізаліс, так це брак світла. Вірніше, в тіні він росте добре, але плодів не дає. Дозрілі плоди часто падають на землю, але навіть після цього вони не псуються — захищають їх чохол і восковий наліт. Тільки треба зібрати урожай з землі до першого дощу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *