Аромати вечірнього саду: 6 гарних квітів, які цвітуть тільки вночі

Зрозуміло, у першу чергу ми звикли милуватися яскравим квітником при світлі дня. Більшість рослин цвіте саме при сонці — одні розпускаються з його першими променями рано вранці, інші "прокидаються" ближче до полудня. Їх заведено називати денними, інформує Ukr.Media.

Але є і нічні квіти — вони розпускаються саме ввечері, а закриваються вночі або рано вранці на інший день.

Навіщо вони так чинять, адже ночами їх ніхто не бачить — здивується недосвідчений дачник. Але це не так — їх "бачать" саме ті, для кого, їхнє цвітіння і призначене.

Ці рослини запилюються, у першу чергу, нічними комахами і так підвищують свої шанси на розмноження. Саме тому більшість нічних квітів має досить світлі пелюстки, щоб їх було легше помітити, а ще — сильний аромат, щоб привертати увагу комах.

І хоча людське око рідко милується нічними квітами, серед них є надзвичайно привабливі екземпляри. Якщо вам цікаво спостереження за такими незвичайними представниками флори, вашій увазі — кілька дуже красивих квітів, які розпускаються і пахнуть саме в нічний час і доступних в наших широтах.

Мірабіліс, або нічна красуня

Мірабіліс — багаторічна трав'яниста рослина з прямостійними, густо розгалуженими стеблами і простим салатово-зеленим листям.

Квітки-воронки "нічної красуні" розкриваються після 18 вечора, залишаються розкритими майже до ранку і наповнюють сад сильним пряним ароматом. А ще-кольором, адже на сьогодні виведено безліч її сортів з білими, червоними, рожевими, жовто-помаранчевими, двокольоровими і строкатими пелюстками.

Хоча родом "нічна красуня" з тропіків Південної Америки, зараз вона акліматизована по всіх теплих регіонах з помірним кліматом.

Нічна фіалка, або вечорниця

Нехай вас не вводить в оману найменування "фіалка" — до кімнатних ця рослина відношення не має.

На відміну від горшкових фіалок, вечорниця виростає кущиком висотою понад пів метра. У неї зелені ланцетоподібне листя на гіллястих прямостоячих гілках і численні дрібні чотирипелюсткові квітки білого, рожевого або фіолетового кольору, зібрані в суцвіття. Розпускаються вони після 19 вечора і до ночі виразно підсилюють свій аромат. На сьогодні виведені навіть сорти з махровими квітками.

Запашний, або крилатий тютюн

Так, ця рослина — дійсно близький родич того самого тютюну, чиє листя з давніх часів використовуються для куріння. Однак головна цінність тютюну запашного — в його декоративності, через яку він культивується по всьому світу.

Білі, кремові, кармінові і навіть часом чисто зелені довгі воронкоподібні зірчасті квітки цього трав'янистого багаторічника зазвичай зібрані в пухкі суцвіття-волоті і розкриваються не раніше 7-9 годин вечора або в темну похмуру погоду. Їх аромат може бути як слабким, так і досить помітним — деякі квітникарі виводять залежність "чим яскравіше квітка, тим менше вона пахне".

Енотера, або нічна свічка

У роді Енотера існує безліч видів, у тому числі декоративних садових рослин.

"Нічною свічкою" культуру назвали за великі жовті квітки, зібрані на вершині стебла і в пазухах листків і в сутінках дійсно нагадують яскраво палаючу свічку. Квіти, як зрозуміло з назви, розпускаються саме в темний час доби. Причому роблять це дуже швидко, буквально "на очах".

Втім, у різних сортів енотери забарвлення квіток може бути також білим, блакитним і червоним, а стебла не лише високими прямостійними, але і буквально можуть стелитися землею — так що якщо вирішите придбати цю рослину в свій квітник, не помиліться з її зовнішнім виглядом.

Масло цієї рослини, відоме своїми кардіопротекторними властивостями і успішним застосуванням при гінекологічних захворюваннях, найчастіше продають як добавку під назвою "примула вечірня".

Матіола, або левкой сивий

Левкой — багатьом знайома декоративна садова рослина з ароматними квітами. Але мало хто знає, що і цей представник хрестоцвітних запилюється саме нічними комахами.

Матіоли — прекрасні медоноси, до того ж виведено безліч їх садових форм різної величини, одно — і багатостебельні, з простими і махровими квітами різних відтінків (білі, бузкові, червоні, рожеві, фіолетові), зібраними в пухкі гроновидні суцвіття різної довжини і форми. Як і у більшості нічних квітів. Хоча зацвітає вона не так вже й пізно за часом, але аромат матіоли помітно посилюється з настанням сутінків.

Аліссум, або бурачок

Під цією загальною назвою зібраний цілий ряд низькорослих одно — і багаторічних напівчагарничків з напівдерев'яними пагонами з сіро-зеленими опушеними листочками, з весни і практично до заморозків густо посипаними дрібними білими, жовтими або ліловими квітками з прекрасним медовим ароматом.

Ця рослина і справді прекрасний медонос, причому один з ранньоквітучих.

Тож не сумнівайтеся і обирайте нічні рослини, які наповнять ваш вечірній сад приємним ароматом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *