Отруйні рослини, які краще не вирощувати вдома

Отруйні рослини

Деякі з них можуть рости у вашому саду, а деякі ви можете принести додому самі. Рослини в цій статті становлять велику небезпеку для дітей і тварин, оскільки вони можуть спробувати квітку на смак. Деякі здатні виділяти отруйний сік, який викликає опік або роздратування, інформує Ukr.Media.

Конвалія травнева

Цей провісник літа насправді на такий корисний, як здається. Рослина містить шкідливі речовини – глікозиди, які здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю. Небезпечна шкірна частина конвалії, але найбільша концентрація токсинів міститься саме в ягодах.

Вживання ягід рослини викличе у людини блювоту, діарею і запаморочення. Якщо не прийняти термінових заходів, то результат може бути летальним.

Клевещина звичайна

Рицинова олія – звичний нам лікарський продукт, який отримують з насіння чагарника під назвою клевещина звичайна з сімейства Молочайних. Всі частини рослини, особливо насіння, містять сильну отруту рицин. Вживання його викличе біль, коліки, нудоту та сильне зневоднення. Наслідки можуть призвести до летального результату або завдати непоправної шкоди здоров'ю.

Не намагайтеся самостійно приготувати касторове масло, краще купуйте готовий продукт, який роблять з урахуванням усіх норм безпеки.

Ревінь

У їжу вживають тільки стебло овоча, і це невипадково. Листя і корінь містять отруйну щавлеву кислоту, яка у великій кількості може призвести до серйозного отруєння.

Наперстянка

Всі частини рослини містять складні глікозиди – сполуки, які надають сильну дію на серце. Їсти наперстянку – все одно що пити серцеві препарати без рецепта. Симптоми отруєння: серцевий напад, нудота, діарея, зниження частоти пульсу, запаморочення, інколи судоми. У цьому випадку необхідно випити води, викликати блювання, прийняти активоване вугілля і звернутися за медичною допомогою.

Гліцинія

Для людини небезпеку представляють насіння гліцинії, які викликають розлад шлунку. Великої шкоди рослина може завдати собакам і кішкам. Якщо ви помітили, що ваша тварина після поїдання гліцинії страждає блювотою і діареєю – зверніться до ветеринара.

Лілії

Небезпечні для людини і тварин всі сорти лілій. Їх сильний аромат в закритому приміщенні може привести до запаморочення і слабкості. А вживання будь-якої частини рослини дітьми і тваринами призводить до безсилля, розладу і порушення роботи нирок. Симптоми починають проявлятися через 30-40 хвилин. Краще відмовитися від вирощування лілій в будинку і саду, якщо у вас є маленькі діти, кішки і собаки.

Диффенбахія

Диффенбахія добре поглинає всі токсини і шкідливі речовини, служить чудовим фільтром повітря. Але рослина може бути небезпечною, оскільки містить отруйний сік. При попаданні в дихальні шляхи вона викликає набряк, а при попаданні в шлунок – судоми. Навіть на шкірі сік може викликати свербіж і печіння.

Нарцис

Незважаючи на привабливий зовнішній вигляд, жовті нарциси можуть представляти реальну загрозу. Небезпека криється в листках і стеблах квітки, які можуть викликати сильну блювоту і розлад шлунка. Але більше всього слід побоюватися цибулин: невеликий шматочок здатний вбити собаку. Слід з обережністю тримати в будинку цю квітку, оскільки найчастіше отруєння відбуваються через те, що люди плутають цибулину нарциса з ріпчастою цибулею.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *