Пеперомія – догляд в домашніх умовах, посадка і розмноження

Пеперомія – це популярна серед квітникарів кімнатна рослина. Відомо близько 1100 видів, які перекочували до нас на підвіконня з лісів Південної Америки. Різні види пепероміі мають різні характеристики. Висота рослин коливається від 15 до 50 см. Ампельні – здатні досягати довжини близько 50 сантиметрів. Кущові – утворюють пагони до 30 сантиметрів. Листя у різних видів пепероміі надзвичайно різноманітні. Забарвлення буває світло – і темно-зеленого, золотистого, коричневого, сріблясто-смугастого, з білими або жовтими плямами, інформує UkrMedia.

Пеперомія (Peperomia) – рід вічнозелених багаторічних трав'янистих рослин сімейства Перцеві (Piperaceae)

Пепероміі це досить тіньолюбні і прості у догляді рослини, але заради інтересу декоративності листя варто прикласти зусилля. Складності догляду за пеперомією полягають у підтриманні презентабельного вигляду протягом довгого часу. Потрібно дотримуватися всіх рекомендованих умов утримання, в яких рослина буде повноцінно розвиватися і зберігати свій неповторний вигляд.

Купуючи пеперомію, вибирайте екземпляри з яскравими, насиченими, кольоровими візерунками на листі. Переконайтеся, що стебла і листя не пошкоджені і немає гнилі біля основи куща. Листя пепероміі не повинне мати пошкоджень, бути млявим і тьмяним. Це говорить про нестачу вологи і неналежні умови вирощування. Такий примірник навряд чи виживе в домашніх умовах.

Пеперомія цвіте влітку. Утворюються подовжені вертикальні качани з білими квітками невеликих розмірів. Суцвіття не несуть великої декоративної цінності, не мають запаху. Для збереження багатої крони рослини, квітконоси краще видаляти на стадії утворення, щоб пеперомія не витрачала сили на цвітіння. Якщо залишити квітки, то після цвітіння кущ стає менш густим, починає скидати листя і втрачати частину стебел.

Догляд за пеперомією в домашніх умовах

Пеперомія не терпить перезволоження грунту. Влітку необхідно поливати в міру висихання, а в зимові місяці 1 раз в 10-25 днів. Для поливання краще всього підійде тепла м'яка вода. Оскільки листя пепероміі має власний запас рідини, подібно сукулентам, рослина здатна нетривалий період перебувати у сухому ґрунті. Варто врахувати, що це відноситься тільки до тих видів, які володіють щільними листами. Для видів пеперомії, які не характеризуються м'ясистою текстурою листа, повне висихання грунту в горщику вкрай небажано. Уникайте застою води в горщику з рослиною. Це загрожує загибеллю кореневої системи, а потім і всього кущика.

Пеперомія не любить прямого сонячного впливу, так як в природі росте в затінених місцях. Також не варто вирощувати пеперомію і при недостатньому освітленні. У цьому випадку пагони будуть тягнутися до джерела світла і мати рідко розташовані на стеблі листки, що надає рослині дуже непривабливий вигляд. Найкраще підійде розсіяне освітлення. Східні і південні вікна категорично протипоказані для утримання цього виду кімнатних рослин.

Оптимальною температурою розміщення пеперомії в зимовий період буде +15..18° C. Максимально допустима температура влітку складає +25° C. В умовах спеки листя пепероміі починають в'янути. В цьому випадку не допускайте перезволоження грунту. Обприскуйте рослину по листю для компенсації нестачі вологи.

Грунт і пересадка

Пеперомію варто пересаджувати навесні. В цей час активізується ріст і рослина помітно збільшується в розмірах. Не вибирайте занадто великі горщики. Використовуйте мініатюрні неглибокі миски. При посадці у надто просторий горщик пеперомія може хворіти і не зберігати необхідного декоративного вигляду. Підставу стебла не варто занадто поглиблювати. Краще залишити її над поверхнею грунту.

Грунт для вирощування пепероміі повинен бути рихлим і поживним. Суміш перегною, піску і торфу чудово підійде для цієї рослини. Важкий грунт перешкоджає доступу кисню до коренів, що може стати причиною загибелі куща.

Способи розмноження пепероміі

Ефективним способом розмноження пеперомії є живцювання. Відщипніть верхівку рослини і укореніть паросток. Для вирощування найкраще використовувати контейнер-тепличку. Це допоможе забезпечити постійну вологість і уникнути пересихання грунту. Коли паросток пустив коріння і почав рости, його слід пересадити в окремий горщик невеликого розміру. Можна спробувати вкорінювати листя пепероміі. Це відноситься до видів, які мають щільну текстуру.

Крім того, при обрізанні верхівки рослини починають активно розвиватися бічні пагони, що сприяє утворенню густого куща. Пеперомія потребує штучного формування куща. Іноді її окремі пагони виростають занадто довгими, в той час як інші значно відстають у рості.

Коли рослина досягає досить великих розмірів, то при пересадці можна її розділити на кілька частин.

В домашніх умовах вирощування пепероміі з насіння практично неможливо. Це обумовлено тим, що багато видів має настільки мікроскопічне насіння, що створити умови для пророщування яких досить проблематично.

Рослини-компаньйони

Чудовими сусідами для пепероміі є з плющі, драцена, філодендрони. Вони чудово виглядають в змішаних посадках з рослинами, які вимагають таких же умов утримання.

Цікаві особливості пепероміі

Багато рослин характеризуються різними корисними властивостями. Пеперомія здатна згладити суперечливий характер господаря. Цю рослину обов'язково рекомендується мати тим, хто не може знайти спільної мови з близькими, постійно вступає в суперечки і конфлікти. Людям, які постійно скаржаться на те, що у них в житті все складається не кращим чином, пеперомія допоможе підвищити почуття власної гідності і налаштуватися на позитивний лад. Рослина сприяє встановленню доброзичливої атмосфери в будь-якому колективі або сім'ї.

Різноманітні форми і забарвлення листків, тип крони і розміри дозволяють застосовувати пеперомію у флористиці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *