Підживлення рослин молочною сироваткою, щоб збільшити урожай томатів і огірків

Підживлення молочною сироваткою — ефективний прийом, який досвідчені городники активно застосовують на своїх ділянках. Це дозволяє збільшити врожайність і захистити рослини від грибкових захворювань, інформує Ukr.Media.

Найчастіше сироватку використовують на огірках і помідорах, але корисна вона буде майже всім овочам і навіть плодовим деревам. Про те, як діє це добриво і якими способами його слід вносити, ми розповімо далі.

Як діє сироватка

Багата мікроелементами, мінералами, лактозою, білками, вуглеводами і вітамінами сироватка є побічним продуктом при виробництві сиру.

Це натуральне добриво приносить неоціненну користь для рослин. Цинк, залізо, кальцій, калій, фосфор і амінокислоти, які входять в його склад, допомагають рослинам активно нарощувати зелену масу і давати якісні плоди.

Крім того, при обприскуванні кисломолочний розчин покриває листя тонкою плівкою, яка є непрохідним бар'єром для грибків. А комахи шкідники гинуть від того, що не можуть переварити лактозу, яка міститься в сироватці.

Для яких рослин застосовують сироватку?

Найчастіше сироватку застосовують для підживлення огірків і помідорів. Добре сприймають кисломолочне добриво кабачки, патисони, цибуля, редиска, ріпа, морква, буряк.

З плодових дерев сироватка корисна яблуні, з садових квітів — троянді і півонії. Розчин сироватки ефективний проти збудників фітофторозу та борошнистої роси.

Як приготувати добриво

Якщо потрібно провести кореневу обробку, розведи сироватку у воді кімнатної температури в пропорції 1 до 10. Полити цим розчином кореневу систему в радіусі 50 см від стебел рослин.

Позакореневе підживлення краще проводити розчином води і сироватки в пропорції 3 до 1. Для кращого прилипання засобу, додайте в нього кілька ложок рідкого мила.

Використовувати потрібно тільки свіжоприготований засіб. Якщо молочні грибки почнуть бродити, може з'явитися небажана патогенна мікрофлора, шкідлива для рослин.

Коли краще обробляти

Огірки варто починати підгодовувати розчином сироватки після того, як з'являться перші листочки. Чергуйте кореневу і позакореневу обробку. Інтервал між ними повинен становити 1-2 тижні.

Томати, як і огірки, обробляють через 7 днів після пересадки. А надалі один раз на тиждень протягом усього вегетаційного періоду. Останню підгодівлю проводять за кілька днів до початку збору врожаю.

Цікавий факт: в 100 грамах молока міститься 125 мг кальцію, а в сирі, який роблять з молока, тільки 70 мг. Куди ж дівається решта кальцію? При виготовленні сиру він переходить в сироватку.

Сироватка взагалі дуже недооцінений продукт. Саме в кислій молочній сироватці залишається до 20 % білків, майже всі вітаміни групи B і 60-80 % мінералів з молока. Так що тут вже кожен повинен вибрати сам: випити сироватку або підживити цим корисним продуктом огіркові грядки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *