Сівалки не потрібні: зерно саме себе посіє

Міжнародна група вчених перетворила насіння на своєрідних роботів. Завдяки спеціальній оболонці-екзоскелету, будь-яке насіння зможе самостійно зариватися в грунт. Це відкриває шлях до кращого та дешевшого способу засіву полів з повітря і навіть висаджування лісових насаджень за допомогою дронів. Насіння в екзоскелетах просто розкидається по площі, а далі вони самі проникають під землю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

На розробку розумної оболонки для насіння вчених з Італійського технологічного інституту та Німецького університету Фрайбурга надихнули насіння дикого вівса (Avena sterilis). Кожне насіння цієї рослини укладено в оболонку зі щетинками та двома великими вусиками. На грунті під впливом перепадів вологості вусики починають обертатися і спрямовують насіння у найближчу тріщину землі. Щетинки не дають насінню вислизнути назад, а обертання вусиками заштовхують зерно все глибше, забезпечуючи йому комфортні умови для пророщування.

Свою розробку вчені назвали HybriBot. Оболонка та вусики виконані з борошна та води (тіста) і повністю розкладаються у ґрунті. Після висихання капсула покривається етилцелюлозою, яка нерозчинна у воді та є екологічно чистим біополімером. Вусики вчені взяли справжні від дикого вівса. Волоски щетини на капсулі теж натуральні. Вага одного такого бота склала 60 мг.

Під час тестування боти успішно використовувалися для доставки насіння помідорів, цикорію та іван-чаю. Ґрунт використовували різний — для кімнатних рослин, глину та пісок.

Вчені сподіваються, що у майбутньому ця технологія знайде застосування у сільському та лісовому господарстві.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *