Спатифілум в’яне та опускає листя: чому так відбувається та як реанімувати квітку

Спатифілум можливо врятувати, якщо своєчасно вжити заходів, інформує Ukr.Media.

Найчастіше цю рослину називають "жіноче щастя". Вважають, що вона приносить щастя, любов і наділяє енергією свою господиню.

З цієї причини, саме цю прекрасну і ніжну квітку дарують жінкам.

Якщо несподівано спатифілум чахне на очах і втрачає первозданний вигляд, це свідчить про проблеми в сім'ї.

Тому, в такий момент потрібно рятувати любов. Однак, перш за все, необхідно зберегти саму квітку. Можливо, її відхід не зовсім досконалий.

Причини і проблеми занепаду спатифілума і їх вирішення.

Велика кількість азотних і органічних добрив

Це найголовніша проблема, через яку квітка може пропасти. Однак, є вихід і для цього необхідно замінити частково або повністю землю на нову.

Велика кількість вологи

У жодному разі не заливайте квітку великою кількістю води, тому що листя почорніє і зів'яне. Простежте за тим, щоб вода в горщику не стояла, тому що вона повинна витекти за 15 хвилин в спеціальну підставку.

Суха земля

Це явище дуже погано відбивається на спатифілумі. Листя втрачає еластичність і стає м'яким — це свідчить про зневоднення. Тому, радимо постійно поливати квітку водою кімнатної температури.

Занадто великий горщик

Він має поганий вплив на стан квітки. Тому, краще підберіть правильний розмір горщика і пересадіть рослину.

Прохолодне середовище

Сприятлива температура під час вирощування спатифілума становить не нижче 22 градуси за Цельсієм. Якщо рослина довгий час не зацвітає, можливо її не вистачає тепла.

Мало світла

Спатифілум необхідно поставити на підвіконня з великою кількістю світла. Завдяки цьому рослина випустить свої чарівні квіти і буде радувати свою господиню.

Забагато світла

Більшість рослин, взагалі не переносять яскраве сонце, не виняток і спатифілум. Тому, не допускайте, щоб на здорове листя потрапляли сонячні промені.

Неоднорідна структура землі

Причиною загибелі рослини може стати утворення твердих грудок навколо її кореневої системи. Внаслідок цього не надходить достатня кількість кисню до кореневища. Щоб зробити однорідною землю, дістаньте квітку з горщика, ретельно очистить коріння від застарілих грудок і пересадіть в грунтосуміш зі спеціальним дренажем.

Підгнивання коренів

Для вирішення цієї проблеми, необхідно вийняти рослину з ґрунту, розглянути ретельно кореневу систему і очистити все гниле коріння. Після цього пересадіть квітку в нове середовище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *