Як врятувати дифенбахію, у якої сохне, жовтіє та опадає листя

Проблеми з листям дифенбахії зазвичай пов'язані з невідповідними умовами утримання. Якщо рослині підібрано правильне місце, відрегульований полив і виконуються інші вимоги по догляду, вона буде радувати шикарним зеленим листям. Пожовтіння і сухі кінчики листя говорять про необхідність поміняти умови, інформує Ukr.Media.

Листя жовтіє

Якщо рослині не вистачає розсіяного сонячного світла, листя починає знебарвлюватися, втрачати малюнок, а потім жовтіє і опадає. Якщо немає можливості перенести дифенбахію в інше приміщення або поставити на підвіконня, рекомендується задуматися про додаткове освітлення у вигляді фітолампи.

Листя сохне

Таке буває, якщо перегодувати азотними добривами. В цьому випадку потрібна промивка кореневої системи і термінова пересадка в інший ґрунт. Дифенбахію дістають з горщика, струшують землю і промивають коріння теплою водою. Після цього можна садити в новий ґрунт. Після пересадки рослину не підгодовують протягом місяця.

Сохнуть тільки кінчики листя

Кінчики листя дифенбахії можуть сохнути, якщо не відрегульований полив або при дуже сухому повітрі в приміщенні. Підвищити вологість повітря допоможе обприскування за допомогою дрібного розпилювача з пульверизатора.

Також можна підібрати піддон більшого розміру, висипати в нього керамзит, налити води, а зверху поставити горщик з рослиною. Вода, випаровуючись з піддону, буде підвищувати вологість повітря. А оскільки горщик встановлений на керамзиті, коренева система не буде мокнути і їй не загрожує загнивання.

Природне всихання листя

Приблизно з другого року життя у дифенбахії починає жовтіти і відпадати нижнє листя. Це природний процес. Через кілька років, коли вона виросте на висоту близько метра, нижня частина стовбура оголиться через відпадання старого листя, і рослина придбає вид оманливої пальми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *