Від посіву насіння до висадки в ґрунт: як виростити ідеальну розсаду капусти

Багатий урожай капусти починається з міцної розсади. При її вирощуванні потрібно врахувати чимало нюансів: знайти відповідний ґрунт, створити оптимальну температуру, вирахувати строки посіву і багато іншого, інформує Ukr.Media.

Розповімо докладніше, що потрібно зробити для отримання в майбутньому відмінного врожаю.

Визначтеся з термінами посіву

Це залежить від часу дозрівання капусти і кліматичних умов вашого регіону. Якщо ви сієте насіння занадто рано або занадто пізно, розсада може витягнутися, ослабнути або не встигнути сформувати качани.

Підготовка ґрунту

Ґрунт має бути родючим, пухким, вологоємним і водопроникним, а також мати нейтральну або слаболужну реакцію, тому що капуста не переносить високу кислотність ґрунту.

Можете купити готову суміш для розсади в магазині або приготувати її самостійно із садової землі, перегною, торфу, піску і деревної золи.

Перед посівом насіння ґрунтосуміш потрібно знезаразити гарячою водою, розчином марганцівки або відповідним покупним препаратом.

Висівайте насіння капусти правильно

Для цього вам знадобляться ємності з дренажними отворами, насіння капусти, вода і зубочистки.

Насіння перед посівом бажано замочити на 12-24 години в теплій воді або розчині стимулятора росту. Потім висушіть його на паперовій серветці.

Наповніть контейнери ґрунтосумішшю, зробіть у ній невеликі заглиблення і покладіть у ямку одну насінину капусти.

Прикрийте землею, утрамбуйте і зволожте з розпилювача. Поставте горщики в тепле і світле місце.

Пікіровка розсади капусти

Це процедура пересаджування сіянців у просторіші ємності, яка сприяє розвитку кореневої системи і зміцненню рослин.

Пікіровку потрібно робити, коли з'являться два-три справжніх листки. Зазвичай це відбувається через два-три тижні після появи сходів.

Для пікіровки використовуйте ті ж ємності і ґрунтосуміш, що і для посіву насіння.

Зробіть у ґрунті поглиблення, акуратно вийміть паросток зі старої ємності, не ушкоджуючи коріння, і посадіть його в нову, заглиблюючи до перших листків. Утрамбуйте ґрунт, полийте розсаду і поставте у світле місце.

Доглядайте за розсадою регулярно

Розсада капусти потребує правильного поливу, додаткового світла, підживлення і загартовування. Поливайте паростки помірно, не допускаючи пересихання або перезволоження ґрунту.

Для поливу використовуйте теплу відстояну воду.

Досвічуйте розсаду, якщо не вистачає природного освітлення. Капусті потрібно 12-15 годин світла на день.

Підживлюйте сіянці два-три рази за період вирощування. Перше підживлення можна зробити через 10-14 днів після пікіровки, друге — через 2 тижні після першого, третє — за 10-14 днів до висаджування розсади в ґрунт.

Для підживлення можна використовувати органічні або мінеральні добрива — наприклад, розчин коров'яку, пташиного посліду, комплексних добрив для розсади.

Загартовуйте паростки перед висадкою у відкритий ґрунт, щоб вони адаптувалася до нових умов. Для цього почніть виносити ємності з розсадою на вулицю на кілька годин на день за два тижні до посадки, поступово збільшуючи час перебування на свіжому повітрі і знижуючи температуру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *