Загинуть на очах: шкідливі народні рецепти підживлення для кімнатних рослин

У народі особливу популярність мають підгодівлі на основі яєчної шкаралупи або бананової шкірки, інформує Ukr.Media.

За бажання можна знайти рецепт приготування добрива з волосся, цукру, дріжджів та інших підручних засобів і побутових відходів.

Експерти розповіли, яких помилок припускаються під час підживлення кімнатних рослин.

Яєчна шкаралупа

Шкаралупа на 95 % складається з кальцію, який потрібен рослинам. Однак сипати товчену шкаралупу в усі вазони з кімнатними рослинами не має сенсу.

Для фіалок і азалій таке підживлення може виявитися шкідливим. З тієї ж причини зазначені квіти не можна поливати жорсткою водопровідною водою.

Потрібно пам'ятати, що надлишок кальцію може спровокувати хлороз, залужнює ґрунт, що шкідливо для рослин, які потребують нейтрального або слабокислого ґрунту.

Цукор

Цукор часто додають у домашні підживлення як стимулятор для рослин. Вважається, що зрізані квіти довше простоять, якщо у воду додати цукор.

Але зайвий цукор у ґрунті може стати причиною появи мошок.

Кава і заварка

Щоб ці відходи перетворилися на добриво, їх мають переробити ґрунтові мікроорганізми та дощові черв'яки. Однак у вазоні з кімнатними рослинами їх не водиться, а ґрунтової мікрофлори вкрай мало.

Але якщо старанно підгодовувати квіти цими добавками, то черв'яки безумовно з'являться, але від них уже доведеться рятувати рослини.

Волосся

Волосся теж не годиться для підживлення вже з тієї причини, що для його розкладання в ґрунті потрібно кілька десятків років.

Простіше відразу викинути його і скористатися готовими добривами

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *