Аграріям приготуватись: Європу чекає ще більш спекотне літо

Літо в Європі буде спекотнішим, ніж зазвичай, з більш високим ризиком посухи та хвиль спеки після того, як теплий травень продовжить тенденцію рекордно високих глобальних температур 10 місяців поспіль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«Температура поверхні моря в Північній Атлантиці підскочила до найвищого рівня за 40 років, натякаючи на те, що літо буде надзвичайно спекотним. З середини серпня очікуються дуже сухі умови, що збільшує ризик хвилі спеки та посухи», – повідомили в Atmospheric G2.

Літо 2024 року буде таким же поганим для сільськогосподарських культур, як літо 2022, найспекотніше за всю історію Великобританії з температурою понад 40ºC.

За даними Meteo France, протягом наступних трьох місяців у Франції очікується температура вища за середню.

За даними Atmospheric G2, Іспанія та Італія належать до країн, де в травні очікується температура вище за середню. У Великій Британії очікується те саме, хоча, згідно з даними Метеорологічної служби, до кінця квітня температура має опуститися ближче до середнього значення.

У Скандинавії температура в травні буде дещо нижчою за звичайну.

Сільськогосподарські культури у більшій частині Європи виграли від спекотніших умов після того, як волога зима перезволожила поля та затримала сівбу пшениці. Однак ключові сільськогосподарські регіони в Україні зазнали негативного впливу через високі температури.

Згідно з прогнозами Commodity Weather Group, до травня лише 50% посівів у Чорноморському регіоні отримає незначне полегшення від високих температур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *