Аграрії закликали депутатів запровадити для аграріїв знижену ставку акцизу на пальне

На початку червня поточного року, Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону №11256-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Відповідним законопроєктом передбачається приведення законодавства України до норм законодавства ЄС та імплементація Директиви №2003/96/ЄС в частині наближення вітчизняних ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС.

Проєкт Закону передбачає, зокрема, більш ніж двократне збільшення ставки акцизного податку на дизельне пальне – з поточних 139,5 до 330 євро за 1000 літрів. Нова ставка буде застосовуватись починаючи з 2028 року, а до цього передбачено поступове її щорічне зростання: 2024 рік – 177,6 євро за 1000 літрів; 2025 – 215,7 євро; 2026 – 253,8 євро; 2027 – 291,9 євро.

В той же час, Директива №2003/96/ЄС та чинна практика країн-членів ЄС передбачає мінімум на 50% знижену ставку акцизного податку на дизельне пальне, яке використовується у транспортних засобах, які не є учасниками дорожнього руху та не користуються автомобільними дорогами загального користування, перш за все, це сільськогосподарська техніка, що задіяна в обробці полів. Відповідні положення Директиви ЄС, на жаль, відсутні в законопроєкті №11252-2.

Саме тому, на виконання вимог Директиви ЄС, Всеукраїнська Аграрна Рада разом з заступником профільного комітету ВРУ, народним депутатом України Олександром Ковальчуком розробили та зареєстрували відповідні поправки до законопроєкту. Поправки передбачають встановлення, з дати вступу в дію закону, застосування зниженої ставки акцизного податку на дизельне пальне, призначене для використання:

  • сільськогосподарськими виробниками для виробництва сільськогосподарської продукції;
  • транспортними засобами, що призначені для використання поза дорогами загального користування, крім приватних транспортних засобів які використовуються для особистих потреб;
  • транспортними засобами для навігації внутрішніми водними шляхами (включно з рибальством), крім приватних прогулянкових суден та які використовуються для особистих потреб.

Для такого пального ставка акцизного податку буде знижена на 50% від ставки, яка передбачена законопроєктом на 2028 рік (330 євро – мінімальна ставка для країн ЄС) і становитиме 165 євро за 1000 літрів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *