Безпечне поле: винахідники презентували косарки для саперів

За ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки відбувся перший етап хакатону «Безпечне поле», на якому девʼять українських команд розробників презентували свої винаходи, які допоможуть саперам скошувати густу траву на ділянках, що потребують розмінування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити. На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

Девʼять команд презентували різні продукти для скошування рослинності: від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон таких виробів – від $5,5 до $19,5 тисяч доларів за одиницю. Окремі розробники мають спроможність виготовляти від 30 до 100 косарок в місяць. 

Учасники хакатону отримали оцінки та зауваження з боку журі, до складу якого входили зокрема військові, які безпосередньо займаються розмінуванням. Після доопрацювання прототипи випробують в польових умовах. І вже за підсумками випробувань та проходження сертифікації, машини можуть бути закуплені для потреб саперів як державних структур, так і приватних операторів протимінної діяльності.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *