Ціни на цибулю: в півтора рази за два тижні

Минулого тижня в Україні середня ціна на цибулю в дрібному опті сягнула 18 грн/кг, а у верхньому ціновому сегменті ціни вже сягають 22 грн/кг. Таким чином, середня оптова ціна зросла одразу в півтора рази за два тижні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Цікаво, що на торговельних майданчиках на вихідних уже озвучували ціни на цибулю до 25-30 грн/кг, тож, не виключено, що нового тижня ціни на цибулю оновлюватимуть нові рубежі та прискорюватимуть своє зростання.

При цьому потрібно зазначити, що, незважаючи на різке зростання, оптова ціна на цибулю в Україні, як і раніше, в два з половиною рази нижча, ніж цього ж часу минулого року, і близька до середніх показників за останні п’ять років.

Подібне зростання цін на цибулю є вельми показовим після того, як багато виробників і трейдерів зовсім недавно роздавали цибулю безкоштовно. Очевидно, що якісної цибулі на ринку не вистачає, тому зростання цін покликане зацікавити постачальників цибулі з інших країн експортувати продукцію нового врожаю в Україну.

Це результат того, що здавалося неможливим у принципі – але за рік в умовах війни українські фермери змогли відновити виробництво овочів борщового набору натомість знищених площ та інфраструктури виробництва і зберігання в південних регіонах Херсонської області, окупованої російськими агресорами.

«У багатьох країнах збирання цибулі нового врожаю вже в повному розпалі, а ось Україні ще доведеться почекати близько місяця до надходження нових партій продукції на ринок. Також нещодавні заморозки цілком могли пошкодити посіви ранньої цибулі, що може надати підтримку цінам», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цікаво зазначити, що ціни на цибулю в Україні вперше цього сезону перевищили рівень цін на цей вид овочів у сусідній Польщі та вже два тижні як вищі, ніж ціни на цибулю в Молдові, куди ще два тижні тому Україна експортувала свою продукцію. Однак різниця в цінах на цибулю між Молдовою, Польщею та Україною незначна, тому не може бути й мови про взаємну торгівлю.

А ось поставки цибулі з країн Центральної Азії в Україну знову можуть стати актуальними вже цього тижня. В Узбекистані зараз можна купити цибулю нового врожаю по 15-16 центів дрібним оптом, і ще дешевше безпосередньо від виробників. Тому вже зараз можна починати домовлятися про постачання продукції, щоб закрити потребу в цибулі до нового врожаю.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *