Депутати розглядають можливість бронювання працівників за 20 тис. грн на місяць

У Верховній Раді розглядають пропозиції економічного бронювання, яке надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки, повідомив голова Комітету  з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Українському бізнесу все одно потрібно бронювання, бо він має працювати, – розповідає Дмитро Наталуха. Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така може комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним».

Нагадаємо, що Українська зернова асоціація нещодавно звернулася до влади з підтримкою ініціативи так званого «економічного бронювання» задля збереження функціонування економіки країни та бронювання висококваліфікованих працівників, без яких неможлива подальша діяльність підприємств.

«Поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація, – розповідає голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук.

Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання.

Читайте також: Нібулон вже не може забронювати працівників: в компанії закликали змінити підхід до бронювання.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *