Дощі в кінці червня покращили вологозабезпечення грунту, – НААН

Агрометеорологічні умови в Україні протягом третьої декади червня були сприятливими як для закінчення вегетації ранніх зернових, так і для формування врожаю пізніх культур. Дощі, які пройшли впродовж червня на більшій частині території країни, значно покращили вологозабезпечення грунту, йдеться в огляді фахівців Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як зазначається, протягом декади спостерігалася помірно тепла погода зі зміною температурного режиму протягом доби.

«Середня температура повітря знаходилася в межах від 17,3 до 23,5°С і була на 0,1-4,5°С вище за норму. Максимальна температура повітря в найтепліші дні підвищувалася до 31,2-34°С, поверхня ґрунту в цей час нагрівалась до 52-60°С, мінімальна в найхолодніші ночі знижувалася до 12-16,1°С тепла, на поверхні ґрунту – до 7-13°С. Середня температура ґрунту на глибині 5 см становила 19,6°С», – йдеться у звіті.

Невеликі дощі з грозами пройшли майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН, у Київській області їх випало 26 мм за норми для третьої декади 25,1 мм, у Львівській – 15,6 мм, у Дніпропетровській – на більшій частині території регіону 18-42 мм.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *