Експорт сої знизився, основні покупці – переробники

Український ринок сої на початок червня демонструє змішані тенденції. За останніми даними, на 3 червня експорт сої з України склав лише 1500 тонн. Цей показник значно нижчий за очікування експертів, що вказує на слабку активність на експортних ринках. Проте, на складах залишається значний запас – від 700 до 800 тисяч тонн, повідомили аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Ринок сої зараз перебуває в міжсезонному періоді, коли активність значно знижується. Основну ліквідність в цей час забезпечують переробники, які зберігають високий рівень попиту на сировину. Середня закупівельна ціна від переробників вже перевищує 19 тисяч гривень за тонну, і можна очікувати подальше зростання цін. Експорт сої, за прогнозами, залишатиметься слабким і в наступні місяці. Більшість угод здійснюється за готівку. Це також впливає на обсяги поставок за кордон. На біржовому ринку сої, ймовірно, ми бачимо злам тенденції вниз і спроби зростання», – відзначають у ПУСК.

Попри загальну слабкість експорту, існують позитивні сигнали з ринку Польщі.

«Польські компанії проявляють значний інтерес до української сої. На кордоні з Польщею ціна на сою становить 410-415 доларів за тонну. В портах умовні ціни на базисі СРТ близько $435-440», – додають у ПУСК.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *