Норвезький фермер під час польових робіт знайшов меч, якому понад тисячу років

Норвезький фермер та його син знайшли рідкісний меч вікінга на своїй сімейній фермі в Сульдалі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Букви.

Згідно з пресрелізом Археологічного музею Університету Ставангера, 27 травня Ойвінд Твейтане Ловра та його син прибирали занедбане поле на своїй фермі, коли Ойвінд знайшов металевий предмет і зрозумів, що це рідкісна зброя вікінгів.

Археологи Ларс Согаард Соренсен і Кім Тунхейм, які мають 25 та 15 років досвіду відповідно, ніколи раніше не стикалися з подібними знахідками. Вони прибули на ферму Ловра після того, як фермер повідомив про знахідку окружну раду.

«Це буває дуже рідко. Меч був найбільшим символом статусу в епоху вікінгів, і дозволити носити меч було привілеєм. Нам як археологам нечасто доводиться стикатися з чимось подібним», – зазначив Ларс Согаард Соренсен.

Рентгенівське дослідження виявило контури написів з хрестовим візерунком і, можливо, літерами на лезі. Меч датовано 900-1050 роками і має розміри близько 37 см, що є трохи коротшим за його первісну довжину. 

Археологи виявили, що напис на мечі може вказувати на його можливу приналежність до відомих мечів VLFBERHT, виготовлених у Франкській імперії (нині Німеччина) і позначених іменем виробника зброї.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *