Фермери в Сербії розчаровані цінами на малину

За інформацією аналітиків, у Сербії розпочався сезон закупівлі свіжої малини нового врожаю для заморожування. Масове прибирання та реалізацію малини поки що почали лише у південних регіонах Сербії, а західні регіони, які дають основну частину малини для заморозки, найближчим часом приступлять до збирання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Нагадаємо, що Сербія протягом багатьох років є найбільшим світовим експортером замороженої малини та країною, яка продає свою помітно дорожче, ніж її конкуренти: Польща та Україна.

Перші закупівельні ціни на малину, озвучені заморозчиками Сербії, розчаровують постачальників. Незважаючи на те, що перед початком сезону переробники фермери та галузеве міністерство дійшли згоди тримати ціни на малину не нижче 250 динарів (близько $2.5) за кг, заморозчики в південних регіонах Сербії пропонують за цю ягоду не більше 200 динарів (близько $1.8 ) за кг. Фермери вважають цю ціну занадто низькою з огляду на високі втрати врожаю від снігопадів цього року, а також зниження площ малини в Сербії після двох поспіль сезонів вкрай низьких цін на неї.

Цікаво, що в Україні більшість учасників ринку вважають, що ціни на якісну малину для заморожування зростуть у 2024 році до 50-70 грн/кг, що становить від $1,2 до $1,8 за кг. Як бачимо, стартова ціна в Сербії, якою незадоволені місцеві фермери, відповідає верхній межі надій більшості фермерів України. Адже у 2023 році ціни на малину обвалювалися навіть до неймовірних 12 грн/кг (або близько 32 центів США).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *