USAID АГРО допоміг кооперативу «Файна поляна» механізувати важку ручну працю

Багато українських сімей покладаються на вирощування власних ягід, фруктів чи городини, щоб забезпечити себе їжею та додатковим доходом. Через повномасштабну війну, все частіше садові та польові роботи лягають на плечі жінок, літніх людей, інших представників вразливих категорій. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці «Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО».

Оксана Дашкевич з с. Городище, що на Тернопільщині, має 0,15 га насаджень малини. Спочатку вирощувала кілька рядочків малини для себе. Коли ж в селі з’явився кооператив «Файна поляна», то за порадами агронома кооперативу, Оксана почала розширювати власні насадження. З новими масштабами прийшли нові складнощі.

«Не завжди вдавалось вчасно обробляти малину, потрібно було винаймати техніку та платити за це. Догляд на ділянкою та ягідними насадженнями потребував багато ручної праці. Від початку повномасштабного вторгнення мій чоловік пішов служити у ЗСУ, тому багато справ лягло на жіночі плечі», – розповідає пані Оксана.

Програма USAID АГРО підтримала ягідний кооператив “Файна поляна” в реалізації проєкту, що допоможе замінити важку ручну працю в сільському господарстві.

Пані Оксана долучилася до кооперативу, пройшла навчання та отримала можливість взяти в користування мотоблок для заміни ручної праці при обробці ґрунту.

«Я отримала нові знання в ягідництві. Регулярно відвідувала навчання, отримувала консультації з питань, які мене цікавили. Я отримала мотоблока і зараз за нашим полем набагато простіше доглядати. Тепер наша сім’я може думати про те, аби засадити нові ягідні культури. Сподіваюся, що будемо розвиватись. Ця можливість мотивує отримати додатковий прибуток з вирощування малини в сімейний бюджет. А ще будувати та розширювати власну справу вдома, в селі, не виїжджаючи у великі міста чи за кордон», – ділиться садівниця.

В межах проєкту кооператив провів серію навчальних семінарів з технології вирощування ягідних культур та застосування техніки та інструментів (мототрактора, мотоблока, мотокультиватора та електросекатора) в ягідництві.

«Під час колективного навчання, ми багато спілкувалась з іншими сільськими ягідниками, обмінювались досвідом, порадами. Отримана техніка допоможе значно полегшити працю руками, дасть більше часу та сили на виконання інших сімейних справ», – говорить пані Оксана.

Іншим підприємствам фермерка радить гуртуватися:

«Те, що ми робимо у нашому кооперативі – підтримуємо один одного. Зараз важко щось впевнено сказати про плани. Але на майбутнє все ж плануємо розширювати власне господарство, спробувати засадити інші ягідні культури. Бо будемо продовжувати співпрацю із кооперативом “Файна поляна”, разом розвивати ягідництво на селі. Головне – перемога України, а в єдності та взаємодопомозі наша сила».

Використання спеціалізованої техніки в садівництві допоможе збільшити продуктивність праці і, відповідно, кількість вирощеної продукції та дохід мікро та малих виробників, домогосподарств. Це також сприятиме інтеграції людей з вразливих категорій, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО), до роботи в садівництві.

Всього, завдяки проєкту за підтримки Програми USAID АГРО, «Файна поляна» навчить щонайменше 60 домогосподарств та дрібних виробників застосовувати засоби малої механізації в ягідництві. Щонайменше 200 домогосподарств та дрібних виробників зменшать кількість ручної праці для очистки та миття тари, а ще 60 отримають техніку в користування. Очікується, що проєкт допоможе зберегти щонайменше 60 робочих місць, серед домогосподарств та ММСП, які продовжать займатися виробництвом с/г продукції завдяки пройденому навчанню. З них половина, належатимуть до цільових вразливих категорій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *