На Рівненщині залишилось засіяти 2% посівних площ

Аграрії Рівненщини завершують посівну кампанію, 98% площ, запланованих цієї весни під ярі культури, вже засіяні, повідомив начальник Рівненської ОДА Олександр Коваль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Рівненську ОДА.

«Завершили сіяти ярі ячмінь та пшеницю, цукрові буряки, соняшник, овес. Триває посів сої, кукурудзи, гречки. Завдяки сприятливій погоді, вона цьогоріч проходить швидше, ніж минулої весни. Дякую аграріям Рівненщини за їхній внесок у нашу економіку та продовольчу безпеку», – сказав очільник області.

В порівнянні з минулим роком темпи посівних робіт є більшими на 30 тис. га.

Також він нагадав, що для успішного проведення весняних робіт сільгоспвиробники Рівненщини мають можливість користуватися різними інструментами державної підтримки, зокрема:

  • програма «Доступні кредити 5-7-9%»;
  • програма компенсації (25%) вартості придбаної с/г техніки вітчизняного виробництва. 

Особливістю цьогорічної посівної є перехід до вирощування менш затратних та економічно привабливих культур, насамперед, сої, площа посівів якої становить понад 115 тис. га та  гречки, площі якої прогнозується понад 8 тис. га.

В індивідуальних господарствах населення завершено  посадку картоплі та проводиться висадка розсади теплолюбних овочевих культур, а це 91% прогнозу.

Окрім того, в сільськогосподарських підприємствах проводиться заготівля кормів для сільськогосподарських тварин. Завершується скошування озимого жита та тритикале, люцерни для закладки сінажу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *