Пекарі прогнозують зростання ціни на хліб

Є всі передумови для здорожчання хліба на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%, вважає президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

Вартість хліба може зрости внаслідок подорожчання борошна нового врожаю на 25-30%. Частково впливають також планові відключення електроенергії, оскільки відключення на 2 години зміщує графік випуску хліба на 8 годин. Це змушує перебудовувати систему доставлення та реалізації хліба, що збільшує витрати на реалізацію. Собівартість хліба класичної рецептури має частку електроенергії на рівні 50 копійок. Якщо хліб виготовляється за допомогою генератора, ця частка збільшується до 1 грн 50 копійок.

Хлібобулочна галузь також має, за словами Юрія Дученка, кризу платежів у торгівлі та для оборонних потреб. Відсутність достатньої кількості обігових коштів впливає на несвоєчасну оплату сировини, заробітної плати, енергоносіїв. Крім того, додатковою витратою є потреба у використанні генераторів та пального для генерації енергії. Коштів на модернізацію в галузі в більшості випадків теж немає.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *