Збитки від граду зафіксували в 9 областях України

Останнім часом в багатьох виробничих регіонах України пройшли дощі з градом. Причому часто розмір граду був аномально великим. Експерти спробували оцінити збитки для ключових культур від градобою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Збиток від граду для садівничих господарств було зафіксовано в Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій та Закарпатській областях України. При цьому багато великих господарств град обійшов стороною, пройшовши зовсім поруч. Агрономи таких підприємств повідомляли про те, що град пошкодив урожай у сусідніх селах, обійшовши стороною їхні сади. Підприємства, що мали протиградові сітки, повідомляли про те, що град на їхній території був, але сітка їх врятувала. Фактично, можна говорити, що у таких підприємств інвестиції в протиградову сітку себе вже окупили.

Якщо підсумувати отриману інформацію, то можна зробити дуже попередні висновки, що град пошкодив не більш як 5-10% яблуневих садів у зазначених областях. У підприємствах, що вирощують лохину, втрати, за попередніми даними, ще нижчі. Хоча вони теж є, причому переважно у невеликих господарств. Щодо фермерів, які вирощують малину для свіжого ринку та для заморозки, то тут питома вага дрібних виробників, які вирощують цю ягоду на площі менш як 1 гектар, значно вища.

Тому оцінити реальні втрати вкрай складно. Однак, у будь-якому разі, вони навряд чи перевищуватимуть рівень втрат по лохині. Інакше кажучи, істотного впливу втрати від градобою на ринок ягоди, найімовірніше, не матимуть.

Читайте також: Зливи в Молдові знищили сотні гектарів насаджень.

Водночас синоптики попереджають, що загроза градобоїв в Україні зберігатиметься до кінця червня. Оскільки 2024 року сезон дозрівання ягід лохини та малини є аномально раннім, з’являються додаткові ризики зростання втрат від градобоїв.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *