Пісок замість зрошування: фермера з Житомирщині підозрюють у незаконному видобуванні корисних копалин

Коростишівська прокуратура повідомила про підозру керівнику фермерського господарства у незаконному видобуванні корисних копалин місцевого значення, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживанні повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Житомирської обласної прокуратури.

За даними слідства, керівник агрофірми організував незаконне видобування піску з водонакопичувальної водойми для зрошення, розташованої на орендованих сільгоспугіддях у Радомишльській ОТГ.

Підозрюваний не мав на такі види робіт спецдозволу, гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин. Однак уклав з підрядником договір для видобування піску у промислових масштабах під виглядом розчищення і поглиблення дна  водойми.

Пісок видобували за допомогою спецтехніки (земснаряда, екскаватора) та самоскидами відвозили на орендовані ділянки для вирівнювання поверхні.

Фахівці встановили, що протягом минулого року з водойми незаконно видобуто понад 4,3 тис м3 піску. Внаслідок цього довкіллю та державним інтересам заподіяно шкоди майже на 5 млн грн.

Наразі на спецтехніку накладено арешт. Також вживаються заходи щодо стягнення з підозрюваного заподіяних збитків.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *