Ринок землі: найчастіше купують айтівці та військові

Ринок землі в Україні було відкрито 1 липня 2021 року: першими право купувати с/г наділи отримали приватні особи – громадяни України. З початку цього року коло потенційних покупців розширилося за рахунок юросіб, а для фізосіб було збільшено обсяг можливого придбання до 10 тис. га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінфін.

У значній кількості переваг інвестицій в сільськогосподарську землю переконаний і співзасновник Твоє Коло та співвласник КУА Профіт Андрій Усенко. Це, серед іншого, обмеженість активу, низька ризикованість, пасивний дохід. Однак найважливішим експерт вважає те, що земля здатна довго генерувати додану вартість.

«Не десять, не двадцять, не п’ятдесят років, а як завгодно довго. Нерухомість же, навіть якщо простоїть 50 років, вже за 20 морально застаріє», – пояснює він.

За словами Андрія Усенка, після початку повномасштабного вторгнення в Україні на декілька місяців зупинився земельний ринок, але, починаючи з літа 2022 року, він почав відновлюватись і зараз його обсяги зростають.

Як наслідок, лише за 1 квартал цього року вартість землі зросла на 9,3%. Держава також робить кроки для стимулювання ринку. Зокрема, Нацбанк підвищив коефіцієнт ліквідності землі, як застави, до 0,5%.

Під час конференції Invest Talk Summit співзасновник Твоє Коло розповів, хто найчастіше купує землю за посередництва компанії.

Зокрема, понад 50% клієнтів – це представники IT-ринку. Ще 6,6% – військові, й їхня частка останнім часом зростає. Також майже 4% клієнтів займають топменеджери компаній. Менша частка припадає на домогосподарок та представників фінансового сектору.

Якщо говорити про стать покупців землі, то це переважно чоловіки (понад 72%). За регіональним розподілом до Твоє Коло найчастіше звертаються мешканці столиці – 38% від усіх клієнтів.

Три чверті клієнтів компанії купують невеликі ділянки – до 10 га. Таким чином вони користуються можливістю низького порогу входу, який становить близько $5 тис.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *