В окремих регіонах росії та білорусі садівники втратили до 70% врожаю яблук і груш

Аналітики відзначають, що весняні заморозки та град завдали значної шкоди садівництву росії й білорусі. Особливо сильно постраждали такі культури як яблуко і груша. В окремих регіонах повідомляється про втрати до 70% врожаю, хоча загалом по країні може йтися про зниження виробництва на 30-35%. Водночас не варто забувати й про зниження якості продукції, що матиме прямий вплив на можливість зберігання продукції. Тому до весни 2025 року ціни на яблуко в білорусі та росії з високою ймовірністю поб’ють усі рекорди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Значні втрати визнають навіть офіційні особи країн-агресорів, що нехарактерно на тлі високого рівня цензури та обов’язкового замовчування будь-яких проблем. Однак чиновники цих країн намагаються заспокоїти населення, повідомляючи про можливості збільшення імпорту продукції.
Однак правда така, що замінити втрати імпортом можна, однак це коштуватиме дуже дорого.

Росія сама собі заборонила імпортувати яблуко з більшості найбільших країн-виробників регіону, включно з країнами Євросоюзу, Молдовою і, звісно ж, Україною. Відповідно, імпорт яблука в росію зараз здійснюється за допомогою складних і дорогих «схем». Зокрема, за посередництва білорусі та частково Казахстану росія закуповує яблуко з підсанкційних країн: Молдови, Польщі та інших країн ЄС, щоб хоч якось компенсувати дефіцит. Однак це яблуко виходить недешевим, бо посередники беруть чималі гроші за перевантаження продукції та підміну документів.

У Європі росія закуповує яблуко також із Сербії. Однак експортери цієї країни зараз активно диверсифікують експорт, вважаючи за краще постачати свою продукцію в багатші країни, де споживачі готові платити вищу ціну за якісний продукт. Тому поставки сербського яблука в росію щорічно падають, а в такі країни як Саудівська Аравія, ОАЕ, Велика Британія, Індія, Катар, Малайзія та країни ЄС, навпаки, зростають.

Крім цих країн, росія також відновила імпорт яблука з Китаю, однак, знову-таки, вартість поставки цього яблука висока, та й Китай останніми роками перестав бути джерелом недорогих фруктів завдяки підвищенню якості продукції та швидкому зростанню попиту на неї в Азії.

До того ж, врожай яблука в Європі цього року може знову виявитися низьким. Ба більше, не виключено, що він буде навіть нижчим за торішній. Відповідно, дешевого яблука знайти буде практично неможливо, навіть якщо робити акцент на продукції низької якості, як це роблять останніми роками росія і білорусь. Іншою поганою новиною є те, що ціни на яблучний концентрат у світі зберігаються на високому рівні, що призводить до зростання цін і в сегменті дешевого яблука, яке раніше потрапляло на свіжий ринок, а тепер іде на переробку.

Відповідно, вже зараз ціни на яблуко в росії та білорусі стрімко зростають, а в новому сезоні, найімовірніше, поб’ють усі попередні рекорди.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *