В Румунії вивели новий сорт томатів, який може дати до 7 кг врожаю з однієї рослини

Робота над новим сортом тривала 20 років. Новинка «обіцяє» врожайність сім кілограмів з рослини і може досягати до п’яти метрів у висоту в захищених приміщеннях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrointel.

Банк генетичних рослинних ресурсів (BRGV) знаходиться в процесі отримання патенту на новий триколірний сорт томатів черрі під умовною назвою «Рапсодія».

Фахівці BRGV уточнили, що новий сорт томатів черрі має три відтінки, середнього розміру, високої твердості. Сорт має круглі плоди, зі специфічним ароматом і смаком, запашні та інтенсивно ароматні.

«Це помідор сорту Кумато, отриманий у банку, я дав йому умовну назву «Рапсодія». Плід має три кольори зелений, жовтий і червоно-коричневий, зовні має три відтінки, а м’якоть коричнева, дуже смачна. Це помідори черрі вагою від 20 до 40 грамів, рослина дуже росте, воно може досягати висоти 4-5 метрів в захищених місцях і майже 1,8-2 метра в полі. Це сорт, стійкий до основних збудників. Це дуже смачний сорт, після збору плоди зберігаються дуже добре, вони мають мало насіння, специфічний традиційний смак томатів, продуктивність однієї рослини десь 4,5 – 7 кг залежно від місця розвитку, це також має комерційний аспект приємно», – сказав Agerpres директор BRGV Костел Вінатору.

Зі слів дослідників, новий сорт помідорів також цінний з лікувальної точки зору, оскільки він протистоїть хворобам і шкідникам, тому потребує менше обробок. З іншого боку, біохімічний склад фруктів свідчить про наявність ряду корисних для здоров’я речовин, лікопіну, каротину, вітамінів, мінеральних солей.

Щоб отримати сорт, дослідники працювали понад 20 років.

«Сорт доопрацьований, ми чекаємо на патент, над ним працюємо понад 20 років, тому що він отриманий за новою селекційною технологією, шляхом міжвидової гібридизації, шляхом схрещування деяких видів томатів», – зазначив дослідник.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *