ВАР закликала владу підтримати агросектор на окупованих та прифронтових регіонах

Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» від імені постраждалих від війни аграріїв звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням підтримати агросектор в окупованих та прифронтових регіонах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Відповідне звернення аграрії направили за результатами конференції «Аграрний сектор – шлях від збереження до відновлення». 

Учасники заходу сформулювали перелік ініціатив, які потребують ухвалення на законодавчому рівні:

 • Прийняття проєкту Закону України №11180-1 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану» в частині заборони банкам стягувати забезпечення або заставу за кредитами з підприємств, виробничі потужності яких наразі розміщено на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях України, а також фізичних осіб-поручителів за такими кредитами.
 • Запровадження цільової дотації для аграріїв, які працюють на територіях активних та можливих бойових дій, для сплати орендної плати пайовикам. Це дозволить продовжити агровиробництво на таких територіях, щоб гарантувати локальну продовольчу безпеку в умовах загрози переривання ланцюгів постачання продукції.
 • Надати аграрним підприємствам з окупованих та прифронтових регіонів цільову дотацію для участі в аукціонах з суборенди земельних ділянок державної власності, що орендується державними компаніями (які згідно Закону України №3272 утворилося шляхом перетворення державних підприємств) та виставлені на земельні торги. Розмір пільги має розраховуватись від суми податків, зборів та платежів, що були сплачені сг товаровиробником до початку повномасштабного вторгнення.
 • Запустити компенсаційний механізм за збитки, завдані українському аграрному бізнесу агресією російської федерації. Першим кроком для цього має стати прийом заяв від постраждалих юридичних осіб до міжнародного Реєстру збитків для України та Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Зволікання з цим рішенням веде до втрати доказової бази про злочини, вчинені проти агропідприємств.
 • Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *