В умовах війни необхідно розширювати перелік інструментів для фінансування агросектору, – Дмитрасевич

В умовах повномасштабної війни на фоні постійних атак, відключення електроенергії і замінування полів, Україна має ще активніше залучати іноземних інвесторів і розширювати перелік інструментів для фінансування українського агросектору, наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич під час засідання Консультативної ради Проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу», що здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у партнерстві з Швейцарською Конфедерацією.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Маркіян Дмитрасевич розповів про програми підтримки аграріїв, які працюють в Україні впродовж останніх років. Зокрема, зазначив, що з 1 січня 2025 року вступає в дію закон «Про аграрні ноти».

«Цей додаткових фінансовий інструмент надасть суттєву підтримку аграріям. Зрозуміло, що він має бути простим, прозорим, і розшити коло кредиторів, які могли б фінансувати аграрний сектор України», – сказав Дмитрасевич.

Він також зазначив, що програмою пільгового кредитування «5-7-9», яка була запущена в перші місяці війни, за два роки скористались понад 14,5 тис. агровиробників майже в усіх регіонах України.

Загалом кредитів видано на суму понад 67 млрд. грн.  А в 2023 році на реалізацію програми «5-7-9» завдяки спільній програмі зі Світовим банком було додатково залучено 500 млн доларів, що дало можливість продовжити програму.

Для допомоги аграріям розпочав свою роботу Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Його завдання – надання гарантій під кредитування малих та середніх агровиробників з земельним фондом до 500 га. Фонд гарантує до 50% непогашення суми по боргу.

Ще одна важлива реалізована програма – гранти на створення садів і теплиць, запущена в 2022 році.

«Площа нових садів і теплиць складає 2,5 тис. га. Ми вже бачимо результати цієї програми за два роки, які були найважчими в нашій історії. З початку повномасштабної війни у нас закладено більше промислових садів, ніж за 10 попередніх років. Це дозволило створити понад 1,4 тис. постійних робочих місць і понад 23 тис. сезонних», – зауважив Дмитрасевич.

Маркіян Дмитрасевич розповів про важливість спільної програми зі Світовим банком з підтримки малих та середніх агровиробників на деокупованих територіях та територіях, близьких до зони військових дій. Агровиробники отримують бюджетні субсидії на 1 га в розмірі 8 тис. грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *