Вчені НААН радять провести моніторинг посівів

Зниження температури повітря протягом останнього тижня, після майже двотижневого періоду високого температурного режиму, спричинило деякий стрес у рослин озимих, ранніх ярих зернових та зернобобових культур у північно-східних регіонах України, повідомили у своєму тижневому звіті фахівці Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Так, за повідомленням Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН станом на 8 травня пошкодження пшениці озимої, яка знаходилася у фазі «поява останнього прапорцевого листка», та рослин ранніх зернових культур, не відмічалося. Разом з тим частка пошкоджених сходів рослин кукурудзи та сої ранніх строків сівби становила 3-5%.

На думку вчених цього інституту, для пом’якшення ситуації, яка може скластися найближчим часом на посівах сільськогосподарських культур (у разі зниження температури повітря до мінусових значень), необхідно провести обробку рослин шляхом обприскування їх мікродобривами органічного походження обов’язково з амінокислотами.

За інформацією Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН, зниження температури повітря 8-9 травня до 3-4°С, а місцями й до мінусових значень, може несприятливо вплинути на стан посівів озимих культур у Харківській області – можливе пошкодження зон інтеркалярного росту пагонів, основи та верхівки конусу росту або й сформованого колосу; порушення розвитку генеративної сфери рослин, що в подальшому може призвести до череззерниці, пошкодження колоса (білоколосості) та зменшення продуктивності рослин.

«Тому на цьому етапі вчені Інституту радять провести повний моніторинг посівів з визначенням стану провідникових судин рослин, які живлять колос, та безпосередньо життєздатність колосу та його елементів», – вказується у звіті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *